Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si připravit snídani, pokud chcete zhubnout | tipy

Jak si připravit snídani, pokud chcete zhubnout | tipy

Jak si připravit snídani, pokud chcete zhubnout | tipy. Snídaně by měla být základním jídlem dne. Pokud se dobře nasnídáte, nebudete mít přes den „vlčí hlad“ a tendence k přejídání. A jak zdravě a dietně snídat? To Vám poradíme v následujícím článku, kde naleznete tipy, jak připravit slanou i sladkou snídani, pokud chcete zhubnout.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Slaná snídaně nemusí znamenat pouze rohlík či chleba s máslem apod. I snídaně může být připravena z rozmanitých ingrediencí, které je dobré střídat jednak kvůli různým výživným látkám obsaženým v různých druzích potravin, jednak také z toho důvodu, aby se Vám snídaně tzv. nepřejedla. Snadno byste pak mohli sklouznout ke konzumaci nezdravých či kalorických potravin.

2

A co si připravit k snídani slaného?

Ideální potravinou pro přípravu lehké snídaně jsou vejce, která obsahují bílkoviny, vitamíny, minerály a zdraví prospěšné tuky. Nejdietnější úpravou je vejce uvařené naměkko či natvrdo doplněné celozrnným pečivem. Vyzkoušet můžete i omeletu připravenou na velmi malém množství rostlinného oleje.

3

Vhodné jsou také nepříliš tučné druhy sýrů. Zvolit můžete třeba cottage cheese a opět jej doplňte celozrnným pečivem.

4

Celozrnné pečivo můžete podávat také potřené tvarohovým sýrem a pokladené plátky kvalitní šunky a sýra. Přidat můžete i čerstvé bylinky či klíčky. Slanou snídani vždy doplňte čerstvou či kvašenou zeleninou.

5

A co zvolit jako sladkou variantu snídaně?

Zapomeňte na toast z bílého pšeničného chleba namazaný máslem a džemem. Taková snídaně Vám nic dobrého do organismu nepřinese. Zkuste raději řecký jogurt nebo tvaroh smíchaný s 2 lžícemi lněného oleje nebo čerstvě nadrcených lněných semínek, přidejte čerstvé ovoce, 2 lžíce datlového nebo jiného sirupu, ořechy, chia či jiná semínka a kustovnici čínskou.

6

A v neposlední řadě si můžete připravit obilnou kaši. Použijte libovolné obilné vločky, ovesné či klidně bezlepkové (např. rýžové, jáhlové, kukuřičné, apod.) Vločky nasypte do misky a nalijte do ní horkou vodu či mléko (kravské či rostlinné) asi 1 centimetr nad úroveň vloček. Vločky nechte asi 7 minut odstát, poté kaši můžete dochutit medem či rostlinným sirupem, ovocem, rozinkami, ořechy, skořicí apod.

Zkusit můžete také kuskus na sladko podle našeho receptu. Postup naleznete zde: Jak připravit kuskus na sladko | recept.

Tipy

  • Vejce si k snídani dopřávejte ideálně 1-2x týdně.
  • Před snídání vypijte sklenici teplé vody s citronovou šťávou, to pomůže zrychlit metabolismus. Další tipy, jak „nastartovat“ metabolismus naleznete zde: Jak „nastartovat“ metabolismus po Vánocích.
  • Pokud si jednou za čas dopřejete smaženou koblihu nebo jinou kalorickou sladkost, samozřejmě se nic nestane. Po celý den se trochu více hýbejte a hlavně si nic nevyčítejte, nic se nemá přehánět.

Varování

Lněný olej je třeba skladovat v lednici, proto pozor na to, kde jej kupujete. Měl by být uskladněn po celou dobu v chladu.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pomáhá kajenský pepř léčit | rady
Jak pomáhá kajenský pepř léčit | rady
Jak pomáhá kajenský pepř léčit | rady. Víte, že kajenský pepř není pepř? Výraz kajenský je počeštěný název pro papriky odrůdy Cayenne. Český náze…
Jak používat chia semínka
Jak používat chia semínka
Chia semínka jsou drobná, bílá, šedá až černá, podobná máku. Jsou tzv. Superpotravinou, tedy téměř komplexní potravinou díky vysokému obsahu minerální…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.