Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyzrát na nachlazení | rady

Jak vyzrát na nachlazení | rady

Jak vyzrát na nachlazení | rady. Stačí pouze stát nebo sedět na nevhodném místě, kde na vás někdo kýchne či zakašle a druhý den ráno už vás škrábe v krku, nebo se vám spouští rýma, a v nejhorším případě obojí. Podívejte se na tipy, jak jednak nachlazení předcházet, ale jednak jak nachlazení zastavit, dokud je ještě vaše tělo schopné se bránit.

1

Bylinkový čaj s medem

Zaručeně pomáhají průduškové čajové směsi nebo jakékoliv jiné bylinkové čaje slazené medem. Vynikající je také zázvorový čaj slazený medem. Malý kousek zázvoru (cca 1 cm x 1 cm do čtvrtlitrového hrníčku) oloupejte a nastrouhejte. Poté přisypte trochu skořice a nejméně lžičku medu. Zalijte horkou vodou a nechte chvíli odstát. Zázvorový čaj je téměř zázračný, ale není vhodný pro lidi s vysokým tlakem, protože tlak ještě zvyšuje. Také si dejte pozor na množství zázvoru, pokud ho nastrouháte mnoho, čaj může být i hořký.

2

Česnečka

Při prvních náznacích nachlazení i jako prevence může sloužit česneková polévka. Asi nemusím představovat, jak se taková česnečka vaří. Pokud ale nevíte, tady je náš recept Jak uvařit česnečku.

 

3

Cibule s medem

Rodinný recept na nachlazení byla vždy cibule s medem. Cibule se nakrájí na větší kousky a dá do uzavíratelné misky spolu s medem. Necháme uležet několik hodin. Cibule pustí šťávu, která spolu s medem chutná celkem dobře. Důležité ale je, že má téměř zázračné účinky na nachlazení.

Podrobněji se o léčivých účincích cibule dočtete zde.

4

Záchrana proti kašli

Rodinným receptem proti kašli byla kostka cukru na čajové lžičce, která se polila francovkou (Alpou). V ústech je nutné směs rozkousat a polknout. Chuť je to sice silně specifická, ale uhladí to váš podrážděný krk.

Kašel se zmírní i tehdy, budete-li užívat tymiánový sirup podle tohoto návodu. Sirup s příjemnou chutí si snadno vyrobíte sami doma.

5

Jak se při rýmě nadechnout?

Stačí si uvařit vodu v hrnci, položit si hrnec na stůl a vzít si ručník. Přibližte svou hlavu co nejblíže k uvařené vodě, abyste cítili páry, které stoupají vzhůru a přikryjte si hlavu ručníkem, tak abyste zamezili přísun studeného vzduchu. Dýchejte zhluboka do té doby, než se vám spustí rýma. Pokud se po vysmrkání nos opět zaplní, zkuste to provést několikrát za sebou. Vždycky to pak jistí Nasivin.

6

Teplo je důležité

Preventivně je nutné se dobře a vhodně oblékat. Pokud už se začnete cítit trochu nemocní, je dobré si napustit plnou vanu horké vody a ponořit se do ní minimálně na půl hodiny. Prohřátí organismu pak dovršíte tím, že si zalezete do teplé postele a do druhého dne to vyležíte.

7

Vitaminy

Jako prevence je dobré brát jako doplněk stravy vitamin C a jíst čerstvé ovoce, hlavně citrusy. Pokud se přece jen nachladíte, rozhodně v této činnosti neustávejte. Vitaminy tělo potřebuje neustále, aby čelilo virům.

Autor: Nikita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na citlivé zubní krčky
Jak na citlivé zubní krčky | rady a tipy. Jakmile zuby začnou bolet, je zle. Často si myslíme, že jde o zubní kaz, ale někdy jsou na vině bolavé, obna…
Jak správně inhalovat
Jak správně inhalovat
Inhalování je prokazatelně účinnou a přirozenou formou léčby zánětlivých onemocnění dýchacích cest, pomáhá při zmírnění příznaků astmatu či bronchitid…
Jak nám prospívá zázvor
Jak nám prospívá zázvor
Oddenek zázvoru lékařského má typickou pikantní chuť. Používáme ho nejen jako ingredienci při přípravě jídla, ale můžeme využít i jeho léčivé účinky.…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.