Jak začít podnikat bez základního kapitálu

Chcete-li rozjet podnikání ve velkém, je jasným a logickým krokem založení společnosti s ručením omezeným nebo společnosti akciové. Pokud navíc máte nápad nebo již podnikatelský záměr, který je třeba uskutečnit co nejdříve, abyste se vyhnuli konkurenci nebo dokonce nepřišli s projektem až jako druzí, je potřeba jednat rychle. Řešením Vaší situace mohou být ready made společnosti, u kterých navíc nebudete potřebovat ani složit základní kapitál, bez kterého byste se v klasickém postupu neobešli. V ceně řešení je aké velké množství služeb, které Vám ušetří čas a námahu při jednání s úřady a zajišťování různých povolení a zákonných povinností. Jak na podnikání s ready made si ukážeme v následujícím návodu:

4.25
Průměr: 4.3 (4x)
Váš hlas: Není

Co je potřeba

• Seznam osob pro ústřední orgány společnosti
• Název společnosti
• Adresu případného nového sídla společnosti

1

Navštivte stránky některé ze společností zabývajících se prodejem Ready Made společností.

2

Buďte předem rozhodnutí, jaký typ společnosti bude ten nejlepší pro vaši činnost. Zjistěte si dostatek informací o Vámi vybraném druhu společnosti a hlavně si nastudujte klasické povinnosti, které jste ze zákona povinni uskutečnit.

3

Porovnejte Vaše nové znalosti s tím, co nabízí společnost u předem připravených řešení. Pokud některá z klíčových služeb chybí nebo je dodatečně zpoplatněna, je to signál k výběru společnosti jiné. V dalších dvou krocích pro jistotu vypíši nejdůležitější povinnosti zakladatele a budoucího majitele společnosti.

A) Klasické založení a.s. vyžaduje: Složení základního kapitálu 2 mil. Kč, notářský zápis zakladatelské listiny a stanov, ověření podpisu zakladatele, výpisy z trestního a živnostenského rejstříku, z katastru nemovitostí, přihlášení k daním (z příjmu/DPH), žádost o zápis do obchodního rejstříku, uspořádání valné hromady. K tomu všemu náleží velké množství soudních poplatků a jednání s úřady.
Vaše vybraná Ready Made a.s. by měla veškeré tyto povinnosti pokrývat. Nejprve se podívejte, zda je pokryt základní kapitál – pokud tomu tak není, ihned vyberte jinou společnost. Dále postupujte, jak bylo řečeno výše, a porovnávejte s jednotlivými položkami nabídku společnosti. Pokud je vše v pořádku, můžete si u společnosti ready made firmu objednat.

B) Klasické založení s.r.o. potřebuje: Opět složení základního kapitálu ve výši minimálně 200 tis. Kč, výpisy z rejstříků a katastru, ověření podpisů, notářský zápis, garance zápisu do obchodního rejstříku, soudní a notářské poplatky.
Postupujte stejně jako u a.s. Porovnejte nabídku s Vašimi potřebami, a pokud je vše v pořádku (včetně zajištěného základního kapitálu), můžete společnost objednat. Nebojte se při nejasnostech na společnost obrátit, aby Vám vysvětlili jednotlivé položky, případně abyste dostali co nejobsáhlejší informace.

C) U Ready Made SE (Ready Made Evropská společnost) je nejdůležitější splacení základního kapitálu, který činí 120 tis. Euro a o který by se měla postarat prodávající společnost. Podobně jako u předchozích typů společností je důležité opět sledovat, které povinnosti jsou zahrnuty ve výsledném řešení, případně které v něm chybí.
Při důkladném prostudování nabídky, vyjasnění všech dotazů a nejasností již můžete přistoupit k vlastní koupi a během několika málo dní nebo dokonce hodin začít řídit a spravovat Vaši novou společnost.

Společnost podnikejsnadno.cz je firma, která poskytuje profesionální a vysoce specializované služby v oblasti podnikání. Její služby se zaměřují zejména na začínající podnikatele, kteří potřebují poradit s podnikáním, vést účetnictví, založit firmu nebo zakoupit ready made společnost.

Komentáře

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je skrytý a nebude veřejně zobrazen.
 
 Jak poznat u feny falešnou březost
Falešná březost zvaná též pseudogravidita je zákeřná nemoc vyvolaná změnou hladiny hormonů během hárání feny. Zatímco v...
 Jak pěstovat levandule
Pěstování levandule se vyplatí. Svými fialovými, modrými, růžovými nebo bílými květy krásně ozdobí a provoní naši...
 Jak se zbavit tvrdé vody
Tvrdá voda je voda s vysokým obsahem minerálů. Jsou to zejména ionty vápníku (Ca2+) a hořčíku (Mg2+). Přesná tvrdost...

Emailový zpravodaj

Přihlaste se k emailovému zpravodaji JakTak.cz. Pravidelně dostanete nejlepší a nejčtenější, návody a postupy přímo do Vaši emailové schránky.