Jak založit živnost

Jednoduchá, ale přesto často vyhledávaná otázka. Nejdříve. Co je to živnost? Je mnoho definicí. Např. Samostatně výdělečná činnost prováděná podnikatelem, za účelem zisku, na vlastní riziko, podle živnostenského zákona. Chci živnost.

2
Průměr: 2 (5x)
Váš hlas: Není

1

Zjistím si, jakou potřebuji. Buď volnou, řemeslnou (vyučení v oboru), či vázanou (odborná praxe). Pak si uvědomím, že mi je 18 let, jsem tresně bezúhonný a nemám žádné nedoplatky vůči státu. Pokud tyto podmínky nesplňuji, mám nárok za sebe vzít odpovědného zástupce.

2

Zajdu na živnostenský úřad a vyplním Jednotný registrační formulář. Tím si zařídím skoro vše (pojišťovny, finanční, živnostenský úřad), případně se někoho zeptám.
Co s sebou? Občanský průkaz, jestli je potřeba tak potvrzení o praxi, či vyučení a 1000 Kč na získání Výpisu z živnostenského rejstříku (nikoli živnostenského listu)

Novinkou je registrace přes internet, registrační formulář najdete kdekoli, ale myslím, že je lepší si vše vyřídit osobně.

A je to. Ke konci roku je pak ještě důležité přihlášení k daním

Komentáře

nedoplatky

Nedoplatky nejsou překážkou - tato podmínka je zrušená

Dobrý den, kam je třeba

Dobrý den,
kam je třeba zajít, pokud chci v mé restauraci v ČR zaměstnat cizince, který má neomezené povolení k pobytu v Německu, jeho státní příslušnost je však turecká ? Děkuju :-)

Chci vydávat inzertní noviny

Chci vydávat inzertní noviny -do schránek,....jaké potvrzení a od koho,je třeba?........děkuji

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je skrytý a nebude veřejně zobrazen.
 
 Jak postupovat při koupi bytu
Pořízení bytu se od dob řádkové inzerce v novinách značně zjednodušilo. Přesto jde o zásadní událost v našich životech...
 Jak poznat kvalitní a nekvalitní matrace
Za svého života prospíme téměř jeho třetinu. I když spíme, náš mozek usilovně pracuje. V průběhu spánku dochází k celé...
 Jak připravit švestkové knedlíky z tvarohového těsta | recept
Recept na švestkové knedlíky z tvarohového těsta krok za krokem. Tvarohové těsto je pro přípravu švestkových knedlíků...

Emailový zpravodaj

Přihlaste se k emailovému zpravodaji JakTak.cz. Pravidelně dostanete nejlepší a nejčtenější, návody a postupy přímo do Vaši emailové schránky.