Jak založit živnost

Jednoduchá, ale přesto často vyhledávaná otázka. Nejdříve. Co je to živnost? Je mnoho definicí. Např. Samostatně výdělečná činnost prováděná podnikatelem, za účelem zisku, na vlastní riziko, podle živnostenského zákona. Chci živnost.

2
Průměr: 2 (5x)
Váš hlas: Není

1

Zjistím si, jakou potřebuji. Buď volnou, řemeslnou (vyučení v oboru), či vázanou (odborná praxe). Pak si uvědomím, že mi je 18 let, jsem tresně bezúhonný a nemám žádné nedoplatky vůči státu. Pokud tyto podmínky nesplňuji, mám nárok za sebe vzít odpovědného zástupce.

2

Zajdu na živnostenský úřad a vyplním Jednotný registrační formulář. Tím si zařídím skoro vše (pojišťovny, finanční, živnostenský úřad), případně se někoho zeptám.
Co s sebou? Občanský průkaz, jestli je potřeba tak potvrzení o praxi, či vyučení a 1000 Kč na získání Výpisu z živnostenského rejstříku (nikoli živnostenského listu)

Novinkou je registrace přes internet, registrační formulář najdete kdekoli, ale myslím, že je lepší si vše vyřídit osobně.

A je to. Ke konci roku je pak ještě důležité přihlášení k daním

Komentáře

nedoplatky

Nedoplatky nejsou překážkou - tato podmínka je zrušená

Dobrý den, kam je třeba

Dobrý den,
kam je třeba zajít, pokud chci v mé restauraci v ČR zaměstnat cizince, který má neomezené povolení k pobytu v Německu, jeho státní příslušnost je však turecká ? Děkuju :-)

Chci vydávat inzertní noviny

Chci vydávat inzertní noviny -do schránek,....jaké potvrzení a od koho,je třeba?........děkuji

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je skrytý a nebude veřejně zobrazen.
 
 Jak pěstovat levandule
Pěstování levandule se vyplatí. Svými fialovými, modrými, růžovými nebo bílými květy krásně ozdobí a provoní naši...
 Jak ozdobit velikonoční vajíčka polepením provázky
Velikonoční vajíčka se dají polepit vším možným. Třeba i provázky. Má to hned tři výhody: je to jednoduché, je to levné...
 Jak upéct tvarohového beránka s citronovou polevou | recept
Beránek je synonymem jara, probouzející se přírody, svěžesti a nového života. A velikonoční beránek je spolu s...

Emailový zpravodaj

Přihlaste se k emailovému zpravodaji JakTak.cz. Pravidelně dostanete nejlepší a nejčtenější, návody a postupy přímo do Vaši emailové schránky.