Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ulehčit živnostníkům podnikání | rady

22. Říjen 2020

Jak ulehčit živnostníkům podnikání | rady. Jeden možný způsob, jak si ulehčit práci při podnikání, se týká opatřování potřebných tiskopisů. Ať už jste podnikatel, živnostník či účetní, určitě ke své činnosti potřebujete nejrůznější dokumenty – od příjmových pokladních dokladů, přes faktury, po rozvahu.

1

Nedůvěra či zvyk

V dnešním moderním počítačovém světě si podnikatel může vybrat, zda své daňové přiznání podá elektronicky či se bude spoléhat na „papírovou jistotu.“ A netýká se to jen daňového přiznání. Mnoho lidí dává přednost klasickým papírovým tiskopisům a formulářům před těmi elektronickými.

2

Sázka na jistotu

Výhody elektronických tiskopisů, jako je úspora času či nákladů, jsou všem známé. Tato forma dokumentů ale obsahuje i zápory a možné problémy týkající se ochrany elektronických dokumentů, jejich prokazatelnosti a také ověřování elektronických podpisů.

3

Papírové formě tiskopisů ještě neodzvonilo

Elektronická forma dokumentů přináší mnoho výhod, přesto však stále existuje mnoho uživatelů, kteří preferují formuláře a dokumenty v papírové podobě. Navíc některé dokumenty, zejména účetní doklady, se vyplatí vést nejen v elektronické, ale také v listinné podobě.

4

Originální podoby tiskopisů

Tiskopisy a další formuláře však nemusíte pracně shánět na úřadech či je hledat na internetu. Rovněž nemusíte trávit čas nad tiskem těchto dokumentů. Díky neustálým změnám v zákonech se navíc tiskopisy často mění, tudíž se vyplatí zainvestovat do aktuálních formulářů a zakoupit si originální výtisky.

5

Nabídka je opravdu veliká

Potřebné tiskopisy nabízejí různé obchody s kancelářskými potřebami jako například internetový obchod SEVT. Nejen, že zde můžete sehnat nepřeberné množství všech druhů dokumentů a formulářů, ale také můžete využít výhodných cen. Ve zmiňovaném obchodě si můžete vybrat z hospodářských tiskopisů, dokumentů pro školy, pro knihovny a další instituce, ale také z různých kancelářských potřeb.

6

Nic nepodceňujte

Záleží jen na vás, jaký typ formulářů upřednostňujete a s čím se vám lépe pracuje. Rozhodně se však vyplatí mít několik papírových tiskopisů po ruce.

Autor: mmakyyy
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyřídit živnostenský list
Chcete-li vykonávat samostatně výdělečnou činnost, podnikat, založit startup, neobejdete se bez živnostenského listu. S jeho vyřízením souvisí celá řa…
Jak se vyhnout švarcsystému | rady
Jak se vyhnout švarcsystému | rady. Psala se devadesátá léta minulého století, když benešovský podnikatel ve stavebnictví Miroslav Švarc vymyslel, jak…
Jak na vklad společníka | rady
Jak na vklad společníka | rady. Aby mohla obchodní společnost vzniknout, fungovat a prosperovat, musíte do ní nejdříve investovat. Může se jednat o ně…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.