Jak vyčistit pračku

Automatická pračka je nepostradatelnou součástí téměř každé domácnosti. Byla také vyhodnocena jako nejužitkovější vynález minulého století a to z důvodu, že osvobodila ženy od úmorného ručního praní prádla. I pračka, jako každý spotřebič, potřebuje údržbu. Jak ji vyčistit vám poradí následující řádky.

3
Průměr: 3 (10x)
Váš hlas: Není
Mírný
30 minut a více

1

Čištění dávkovací nádoby

Dávkovací nádoba na prací prášek a aviváž v sobě zadržuje spoustu nečistot včetně vodního kamene. Nádobu byste měli důkladně vyčistit alespoň jednou měsíčně.

2

Čištění těsnící gumy

Těsnící guma u dveří pračky bývá zanesena nečistotami a různými předměty, které během praní vypadnou z prádla. Těsnící gumu proto setřete a vysušte po každém praní.

3

Čištění bubnu

Zanesený buben pračky je mnohem větší problém než špinavá dávkovací nádoba. Rozhodně nečistěte pračku pomocí nadměrného množství octa, který způsobuje poškození gumových částí pračky (čerpadlo, těsnění apod.). Přílišné dávkování octa by mohlo vaši pračku nenávratně poškodit. Buben můžete vyčistit speciálními prostředky, které jsou určeny právě pro čištění praček.

4

Čištění filtru

Jak čistit filtr u vaší pračky se dozvíte v návodu, který jste obdrželi spolu se záručním listem. Čištění filtru doporučují výrobci alespoň dvakrát nebo třikrát ročně. Používáte-li pračku téměř denně, tak doporučujeme, abyste filtr čistili alespoň jednou za dva měsíce.

5

Změkčovač ano či ne?

Pračka je zanesena především vodním kamenem. Změkčovače vody doopravdy pomáhají tomu, aby se vodní kámen na jednotlivých částech pračky neusazoval. Změkčovač vám prodlouží životnost pračky minimálně o několik let.

6

Speciální prostředky

V drogeriích nebo hypermarketech můžete zakoupit speciální prostředky, které pročistí vaši pračku. Dostupné jsou čistící prostředky značky Eurona.

Komentáře

prosím o radu

ším jde dostat z pračky,zřejmě vypraný papírový kapesník,který nechává při každém dalším praní stopy na vypranem prádle\, děkuji za radu na frana007@seznam.cz

papírový kapesník

Já myslím, že je pomoc jednoduchá - příště neprat papírové kapesníky... :)))

Poraďte mi, prosím, ako

Poraďte mi, prosím, ako vyčistiť vrchnú časť práčky od fľakov.
Čistila som hore na veku práčky čierne tepláky odlakovačom na nechty a pod nimi zostali také hnedasté fľaky na veku práčky.
Skúšala som Savo, ocot, citrón, aj čističe na kachličky, ale nič nepomohlo...
ďakujem pekne za radu.

Prosim poradte mame pracku s

Prosim poradte mame pracku s oteviranim ze predu ale omylem se nam dostala do pracky kostnice pri prani a tet pri kazdem prani dela kraval jak to lze odstranit jak se dostanu do bubnu abych ji vyndala? Ve vnitr v pracce neni v bubnu je pod bubnem ale vevnitr bubnu proste mezi diky za radu napiste my na ajisito@seznam.cz

Prosím o radu, pračka mi

Prosím o radu, pračka mi začala dělat bílé fleky na oblečení, peru denně ( mám dvě malé děti) co s tím? Děkuji za rady.

Dobrý den, mám podobný

Dobrý den, mám podobný problém co paní Vlaďka, mám též dvě děti z toho malou holčičku a pračka mi snad systematicky začala ničit její věci, stane se, že prostě na některém kusu oblečení po vyprání se udělá takovej zašedlej flek, jako po bahně nebo po motorovým olej a už to prostě nejde vyprat, stává se to pouze u světlích věcí a to je převážně dceřino. Už jsem z toho nešťastná, jelikož ty věci jsou zničené. Být po mém, tak pračka letí do kontejnéru, ale je to tchyni pračka a mi nemáme kam dát svoji. Prosím poraďte.

Dobrý den mám problém, nevím

Dobrý den mám problém, nevím jak vyndat těsnící gumu u dvířek abych ji vyčistil, mám whirlpool AWG 870-1000 je to asi starej typ děkuji za radu

Dobry den koupila jsem jsi

Dobry den koupila jsem jsi pracku electrolux ewt1012,potrebovala bych ji restartovat ale nevim jak muzete mi prosim poradit.Dekuju

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je skrytý a nebude veřejně zobrazen.
 
 Jak poznat kvalitní a nekvalitní matrace
Za svého života prospíme téměř jeho třetinu. I když spíme, náš mozek usilovně pracuje. V průběhu spánku dochází k celé...
 Jak udělat kuře Marengo | recept
Recept na kuře Marengo. Kuře Marengo patří do klasického fondu světové kuchyně. Najdeme je na jídelníčku většiny...
 Jak odstranit zápach ze psí tlamy
Pes je nejbližší přítel člověka, jak praví známé pořekadlo. Ale i sebelepší přítel přestává být kamarádem, pokud se mu...

Emailový zpravodaj

Přihlaste se k emailovému zpravodaji JakTak.cz. Pravidelně dostanete nejlepší a nejčtenější, návody a postupy přímo do Vaši emailové schránky.