Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se připravit na svatební zvyky a tradice II

12. Květen 2019

Svatba je slavnostní rituál, kde se na efektech a svatebních dekorací nešetří. Každá dobře promyšlená svatba si žádá dokonalou svatební výzdobu. Atmosféra svatby by měla být především stylově jednotná. Slavnostní svatební tabule by měla ladit s auty, svatebními krabičkami na výslužku i s dalšími svatebními dekoracemi.

1

Dort, který se většinou krájí po obědě, patří k dalším tradičním bodům programu svatby. Opět se k tomuto aktu váže legenda – ten, kdo uchopí nůž, bude v manželství hrát první housle. Nikdo by neměl dort odmítnout – všichni musí z dortu ochutnat – včetně nevěsty a ženicha, jinak to přinese smůlu jak novomanželům, tak tomu, co neochutnal.

2

Na všech svatbách bývá zvykem sólo pro novomanžele. Hosté kolem novomanželů utvoří kolečko a při tanci je zasypávají papírovými konfetami. Další sólo patří nevěstě s otcem, ženichovi s matkou a následně nevěstě s ženichovým otcem a ženichovi s nevěstinou matkou.

3

Oblíbenou atrakcí pro nezadané dívky je házení kyticí. Nevěsta si stoupne zády k půlkruhu dívek, aby nevěděla, komu květinu hází. Ta dívka, která kytici ukořistí, se do roka vdá. Kytice by neměla upadnout, to nosí smůlu.

4

Svítí-li v den obřadu slunce, přinese to manželství pohodu.

5

Prší-li v den svatby, prší novomanželům štěstí.

6

Jasný svatební den znamená radost ve společném životě.

7

Když ve svatební den padá sníh, znamená to štěstí, radost a bohatství.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak naplánovat svatební obřad | rady
Jak naplánovat svatební obřad | rady. Když už se člověk rozhoupe k svatbě, chce, aby byla dokonalá. Na tento den se totiž nezapomíná. Nachystat takovo…
Jak se připravit na svatbu
Každá nevěsta si jistě přeje, aby svatba byla jedním z nejkrásnějších dní v jejím životě. Proto je důležité ji správně naplánovat a zorganizovat.
Jak vybírat snubní prsteny | tipy
Jak vybírat snubní prsteny | tipy. Svatba je důležitým krokem v životě. Jedním z hlavních symbolů sňatku jsou snubní prsteny a ač se to nezdá jejich v…
Jak vybrat svatební dar | tipy
Jak vybrat svatební dar | tipy. Vybrat svatební dar bylo vždycky těžké. Dnes, kdy navíc lidé ve většině případů spolu již dávno bydlí, jsou tradiční s…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.