Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se stravovat s cukrovkou | rady

Jak se stravovat s cukrovkou | rady. Cukr je nezbytný zdroj energie lidského organismu, musí ho být ale optimální množství. Příliš vysoká hladina cukru (glukózy) v krvi způsobuje cukrovku. Tato nemoc se projevuje např. žízní, častým močením, úbytkem hmotnosti, únavou, opakujícími se infekcemi nebo problémy se zrakem. Cukrovka se může objevit ve dvou variantách. Jedna je vrozená a lze ji léčit jen inzulinovými injekcemi (IDDM), druhá se objevuje v pozdějším věku a lze ji léčit vyváženým jídelníčkem se speciálními omezeními. Jak se tedy stravovat jako cukrovkář?

Diskuze k článku

Přidat komentář

Soukupová Helena (neověřeno) | St, 04/09/2014 - 23:38

Děkuji za informace, již několik let chodím na diabetologii a bohužel od prosince 2013 jsem dostala léky a ty mi nepomáhají, naopak při dnešní kontrole mi cukr i po lécích stoupl. Beru Glucophace 1000 mg. Nikdy jsem nedostala informaci o potravinách, které nesmím. Při odevzdání jídelníčku mi bylo vyčteno, že nesmím banán, meruňky. Ještě jednou díky za informace a dám po měsíci a možná po dvou, vědět. Dnes mám 7,9 (po 1/2 roční léčbě na prášcích, začínala jsem na 9,9) a kolik budu mít za 2 měsíce zase napíši.
Helena

Další zajímavé články

Jak na křeče přírodní cestou | rady
Jak na křeče přírodní cestou | rady. Svalovou křeč nejspíše zažil každý z nás. Pokud vás však křeče trápí opakovaně, vyzkoušejte naše tipy, jak s…
Jak poznat cukrovku | rady
Jak poznat cukrovku | rady. Jak poznat cukrovku? Cukrovka vzniká v důsledku nedostatku tvorby inzulínu. Pokud nefungují dostatečně buňky slinivky břiš…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.