Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zmírnit bolest krční páteře

Špatné držení těla je nejčastější příčinou bolesti krční páteře. Ta nejčastěji souvisí s přetížením šíjových svalů. Zejména při práci u počítače. K uvolňování bolesti v oblasti krční páteře pomáhá cvičení. Prvním a velice jednoduchým cvikem je předklon hlavy - bradou se snažíme dotknout hrudi. Účinným cvikem je úklon, cvičení pro zmírnění bolesti šíjových svalů můžeme zakončit vytáčením hlavy při upažení rukou. V žádném případě hlavou nekroužíme. Podívejte se také, jak správně u počítače sedět.

Diskuze k článku

Přidat komentář

bacatka (neověřeno) | Út, 06/02/2015 - 23:06

Dlouha leta jsem mela problemy s krcni pateri, hlavne pri dlouhem sezeni u pocitace (v praci). Pomohlo mi par jednoduchych opatreni.
1) pred dlouhym sezenim a po nem procvičit (jako na videu výše)
2) pred dlouhym sezenim preventivne namazat nejakym prirodnim gelem na preventivni mazani (ja osobne pouzivam Perskindol Active gel)
3) sedet rovne a co nejvic chodit

Adriana (neověřeno) | Út, 06/09/2015 - 18:42

Souhlasím s komentářem nade mnou. Perskindol gely máme pořád doma, jsou to naši nejlepší pomocníci na bolest.

ondrejka (neověřeno) | St, 06/10/2015 - 14:45

Holky, kde ten Perskindol kupujete? Ptala jsem se na něho v lékárně, ale nemají, asi se bude muset objednat z internetu, co?

Adriana (neověřeno) | Čt, 06/11/2015 - 16:53

Ja objednavam z ewoshop.cz, maji tam slevy za registraci a osobni odber v Praze, coz je pro me super.

ondrejka (neověřeno) | Pá, 06/12/2015 - 12:30

Diky, uz jsem se divala, obchod vypada dobre, objednam :-)

Další zajímavé články

Jak správně uskladnit brambory | rady
Jak správně uskladnit brambory | rady. Předtím, než brambory uložíme, necháme je od sklizně tak 2 až 3 týdny vydýchat v suchu a teple. Brambory před u…
Jak správně zmrazit zeleninu
Když sezóna čerstvé zeleniny skončí, co nestihneme zpracovat hned, musíme co nejlépe uskladnit na horší časy. Výbornou metodou uchování zeleniny přes…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.