Přejít k hlavnímu obsahu

Jak porazit afty | rady

Jak porazit afty | rady. Afty jsou jakési vřídky, které se vyskytují v dutině ústní. Jestliže jste se s nimi již někdy setkali, tak jistě víte, jak dokážou člověka potrápit. Jedná se o velmi drobné onemocnění, jež vám ale pořádně znepříjemní život. Afty vás bohužel mohou velmi omezovat a to zejména v jídle, pití a dokonce i mluvení, jelikož jen nepatrný pohyb či otření sousta vyvolá palčivou bolest.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Jirko to je možné, že nesouhlasíte a je možné, že máte jiné zkušenosti a to je skvělé. Jen je zarážející, že zde člověk nemůže vyjádřit svůj názor, pohled a říct to, co ví a jakou má zkušenost z oboru jako profík...
Je krásné, že mne kritizujete a říkáte mi Doesělová.... i když je mi jasné, že jak to přečtete tak to budete hromadně opravovat :-)...
Líbí se mi Vaše vášnivé sympatie s autorkou....
Bohužel si stále myslím, co si myslím a to je přeci normální, nemohou přeci všichni lidé souhlasit, skandovat.... obzvlášť u zdraví je to ošemetné.
Je dobře, že jste to obohatil o svou vlastní zkušenost a o to jde. Sdělit svůj pohled, svou zkušenost a názor. Mám na něj ale stejný nárok jako Vy. Přeji Vám hodně štěstí a úspěchů.
A k Vašemu útoku na mně: copywriterka. Copywriter píše reklamní články - jako PR, linkbuild články (prolinkové), skryté reklamní, informativní, SEO - postavené na klíčových slovech a podobně...nejsem si jistá zda všeobecný návod lze označit za copywriterský text...
Přeji dobrou noc
S pozdravem
Adriana

Adriana Dosedělová | Po, 09/12/2011 - 16:41

Ježíííš, co to je za článek... jakési asi .. vřídky..
objeví se ani nevíme proč..
ani nevíme, co je způsobuje
nejsou nebezpečné (hmmm akorát, dítě do deseti měsíců na to madam může umřít), fakt nejsou nebezpečné...

Tak jinak....
AFTY...
jsou projevem oslabeného organismu, často se objevují jako předvoj onemocnění.
Nejčastěji u infekčních onemocnění jako chřipka a podobně, proč?
Je to jednoduché, chřipkové viry se šíří v současně v oblaku jiných virů, které jim lidi připravují pro lepší průnik a efekt. Jsou to hlavně herpetické viry.
Herpetický vir nestojí pouze za opary, ale i neštovicemi, pásovým oparem a dokonce i některými nádory. Herpetických virů je totiž asi osm druhů.
Zjednodušeně se to dá definovat tak, že někdo má slabost na opary a jiný na afty.
Jednou, když se herpetickým virem nakazíte už ve vás zůstane. Na rozdíl od neštovic je schopný se probudit - právě ve stresových okamžicích, vyčerpání, špatné životosprávě, málo vitamínu B, C, kouření.
Když se kousnete nevzniká aft! Je to spíše koutek anebo jiná infekce. Afty se často dělají i u mykotických infekcí a také pokud má člověk v ústech kazy a nedodržuje dostatečnou hygienu.
Velice snadno si afty můžete zaktivovat i u zubaře s kovy a jinde v jídelnách špatně omytými příbory, s nimiž se infekce přenáší dál.Dnes mohou afty souviset i s alergiemi.
Často na ně trpí lidi, kteří si foukají kortikoidní spreje, jsou tedy astmatiky.

Tvrzení, že nejsou nebezpečné je také blbost. Jestli je aft větší než jeden centimetr a pokud jich máte v puse víc než tři okamžitě běžte k lékaři!
Nejenže vás to bude bolet, ale můžete mít i horečku, bolí vás hlava, máte zduřené uzliny.
Afty se mohou vytvořit i na mandlích a dokonce i v hrtanu a až do oblasti traktu. Sliznice je oteklá, máte problémy s polykáním, bolest je vysoká, může doprovázet zvracení, nauzea, nechutenství. Takovéto onemocnění může skončit až v nemocnici, pokud nenavštívíte lékaře a nezačnete svůj problém řešit.

Afty na mandlích se řeší na ORL velice rychlým a efektivním zákrokem. Vypálí se. Nemusíte se ničeho obávat, jde o potření mandle štětičkou se speciální tekutinou.

Na malé afty ...genciána - ne! Je to přežitek. Zklidňuje borax, jsou i různé cucavé štětičky.
Pak Herbadent, není příjemný, ale celkem efektivní. Pokud afty trpíte pravidelně, asi vám již příliš nepomůže. Tělo si navykne.
Tea tree oil je velice účinný a efektivní.
V lékárně je dostupný v malé tubě gel s Aciclovirem - což je přesně ten vir, který afty způsobuje.
Léčbu urychlíte s cucáním B panthenolu, užívání vit B, selen, zinek, případně hořčík. Dejte zvýšenou pozornost dutině ústní. Jestli trpíte na afty, jsou pro vás vhodné bylinkové pasty jako například Paradontax a pečlivé vyplachování dutiny ústní ústní vodou.
Kloktání, či cucání šalvějových pastilek. Rozrušte si ph v ústech - proplachujte si pusu octovým roztokem (ocet naředěný s vodou).
Svůj efekt má i lékořice - anýz a badyán.

Jako úlevu můžete užívat mundisal, ale jde spíš o analgetikum.
Při vážnějších stavech se nevyhnete návštěvy lékaře, který vám předepíše Herpesin, Aciclovir v tbl anebo Herpesin. Tablety jsou obv 200 anebo 400mg, kdy se užívají 4 - 5 denně obvykle po dobu pěti dnů. Ten, kdo afty trpí anebo má dokonce v krvi prokázaný nález. Ano, toto se u častého opakování a vícero aftů provádí, pak mají léky preventivně i doma. Mimo to pak mohou absolvovat preventivní kúru léčbou aciclovirem, kdy se úžívá jednou, či dvakrát denně až po dobu tří měsíců.
Po takové léčbě obvykle nastává úleva. Nikdy však není dáno, že po stejné chybě se za čas neobjeví znovu. Je proto důležité dodržovat zdravý životní styl a vyvarovat se toho, co jim vadí.
V jistých případech mohou být spouštěči i ostrá a kořeněná jídla.

Mno takže asi takto k aftům... těm neškodným a nenápadným vřídkům...
Ty potvory mohou být i vaginální, pokud budete mít orální sex s tím, kdo aft má v puse a naopak, vy můžete způsobit pekelné problémy pánům a jejich penisům ....aft jde totiž ruku v ruce nejen s herpetickým virem, ale i s candidou albicans.

Jirka (neověřeno) | Út, 09/13/2011 - 06:43

O copywriting byste se měla snažit také, protože články by měly být napsané podle SEO pravidel, aby je vyhledávač našel.

Petropos (neověřeno) | So, 02/01/2014 - 14:07

Článek je o ničem !!! Měl by být o voze a je o koze (která ho někde okopírovala).
Komentář od Adriany Dosedělové - tak by měl článek k tomuto tématu vypadat.
PP

Marian (neověřeno) | Út, 10/02/2012 - 17:54

Adriano: Dekujeme za prvni komentar, je hodne primosny.
Jirko: klidek.

naty (neověřeno) | Út, 12/03/2013 - 22:43

Tak ja jsem rada i za komentar pod clankem, rada se priucim, je tedy pravda i to co pise p.Adriana?

Zuuzannka (neověřeno) | Po, 08/18/2014 - 12:03

Afty, to je moje noční můra, vždycky se mi zničehonic objeví a pak ne a ne se jich zbavit. Používám na doporučení kamarádky konopné sérum Cannadent a to si nemůžu vynachválit. Afty namažu, znecitliví pusu, takže uleví od bolesti a afty se začnou hojit. Malé balení stojí okolo 60Kč a opravdu pomáhá. Můžu jen doporučit.

Tera (neověřeno) | Čt, 06/09/2016 - 05:36

Já užívám na afty pastilky Larypront. Jen je nechám rozputit na aftu a ten pomalu mizí.

Jirka (neověřeno) | Po, 09/12/2011 - 21:16

Pro Adrianu Doesělovou:
v první řadě Vám doporučuji začít u vlastních článků. Když jste tak dobrá v kritice, tak jsem si otevřel hned Váš první příspěvek - Jak naplánovat svatební obřad. Ve vašich řádcích je mnoho gramatických a hlavně i faktických chyb. Nebylo by špatné si to přečíst před uveřejněním . Já si myslím, že Vaše komentáře jsou naprosto zbytečné - navíc jste také copywriterka pro tento web, takže nechápu toto jednání.
Navíc to není poprvé, kdy jste negativně a velmi ostře komentovala článek. V minulém případě jste autorku žádala o doplnění informací, které tam již byly a druhý den jste psala, že článek byl na Váš podmět upravem. Vzhledem k poslední úpravě (která se zobrazuje v redakčním systému) to tak nebylo, takže nevím, co jste si chtěla dokázat.
Článek sice doplňujete o zajímavé informace, ale opět ne všechny jsou pravdivé. Afty mohou vzniknout i kvůli mechanickému poškození = kousnutí. Na ORL Vám na ně dají speciální tekutinu, ale není jasné, že se Vám hned uleví. Někdy to dokonce nepomůže.
Sám jsem měl v puse několik těchto vřídků a lékaře jsem nevyhledal, protože až na nepříjemnou bolest při jídle nešlo o nic hrozného. Lékaře bych doporučil vyhledat spíše při dalších obtížích - teplota, nebo nemožnost přijímaní potravy...
Je mi jasné, že vaše "rejpavé" komentáře budou pokračovat, bylo by lepší se domluvit přímo s autorkou na případné úpravě, protože jak jsem již zmínil v komentáři máte i chyby.

Další zajímavé články

Jak na potničky | rady
Jak na potničky | rady. Potničky jsou problémem malých dětí, ale nevyhýbají se ani dospělým. Horké a vlhké počasí, zvýšené pocení a těsné oblečení jso…
Jak bojovat proti průjmu | rady
Jak bojovat proti průjmu | rady a tipy. Průjem je velmi nepříjemná záležitost, která se může projevit kdykoliv. Zastavit průjem přímo nelze, ale…
Jak na zarůstání nehtů
Jak na zarůstání nehtů | rady a tipy. Zarůstání nehtů může být příčinou nepříjemné bolesti v oblasti prstů u nohou, ale i rukou. Ačkoliv se často…
Jak si poradit s panikou | rady
Jak si poradit s panikou | rady. Strach a úzkost prožíváme čas od času všichni a je to přirozené. Pokud se k nim přidá i panika a tyto situace nás zač…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.