Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat svatební šaty podle typu postavy

Módní trendy ovládají i svatby. Každý rok svatební návrháři vyprodukují minimálně dvě kolekce trendových svatebních šatů. Rozhodně tedy máte z čeho vybírat. Víte však, podle čeho si vybírat svatební šaty? Jistě máte nějakou představu o tom, jak by vaše vysněné šaty měly vypadat, ale když je získáte, jste si jisti, že vám budou skutečně slušet? Bohužel se často stává, že nikoliv. Poradíme vám s výběrem svatebních šatů, abyste nakonec byly spokojené.

Co je potřeba

Znát svůj typ postavy
Vědět svou velikost
Znát jaký styl šatů byste chtěly
zrcadlo
kamarádku

1

Říká se, že postava ve tvaru přesýpacích hodin je ideální. Jen její majitelky moc dobře ví, jaký je s oblékáním této figury kříž. Jaké svatební šaty máte tedy správně zvolit, aby vám to ve svůj nejvýznamnější den doopravdy slušelo? Vaše šaty musí zvýraznit váš štíhlý pas, a proto si zvolte šaty střihu mořské panny, šaty s A linií, svatební šaty s kopulovitou sukní anebo šaty ve tvaru tuby. Jestliže jste ale malá a plnější, svatebním šatům ušitým ve střihu mořské panny se raději vyhněte.

2

Pro nevěstu s postavou hrušky jsou ideální svatební šaty v empírovém střihu anebo A střihu. Vaše postava totiž potřebuje zeštíhlit spodní část. Pas byste proto měly mít výše a k němu jinak jednoduchou jemně se rozšiřující se hladkou sukni, která skryje širší boky. Ideálními materiály pro tento typ postavy je satén a taft.

3

Ženy s postavou jablko mají největší objem přesně uprostřed (jde o břicho). Pokud máte přesně tuto figuru, vyberte si svatební šaty se střihem tekoucí vody, které volně splývají až na zem. Slušet vám budou i šaty v empírovém střihu anebo šaty s velmi širokou sukní. Vaší postavě prospěje i srdíčkový výstřih, ale to pouze v tom případě, že máte větší prsa.

4

Máte chlapecky rovnou štíhlou atletickou postavu? Tak to potřebuje takové šaty, které jí dají nějaký tvar. Zdůrazněte v nich svůj pas! Pokud máte široká ramena, vyberte si šaty se sukní ve tvaru kalichu tulipánu a nechte ukryté ramena. Svědčit vám budou i šaty bez rukávů, které okolo vás obtékají, případně sahají až ke krku a na zádech mají hluboký výstřih. Svůj pas zvýrazněte jeho zvýšením, páskem, výraznou broží anebo jinou zdobnou aplikací. Korzetu by měl zvýraznit vaše poprsí a sukně by měla alespoň trochu simulovat boky.

5

Figura ve tvaru převráceného trojúhelníku, potřebuje zvýraznit dolní polovinu postav, čímž dosáhne větší symetrie. Ideální proto pro vás jsou asymetrické skládané sukně. Střihově vám budou slušet šaty empírového střihu, šaty se širokou sukní a šaty ve střihu A.

6

Jste vysoká? Preferujte jednoduchost. V případě volby šatů s dlouhými rukávy si musíte ohlídat, aby sahaly až po zápěstí. Pozor také i na délku sukně, ta by neměla být příliš krátká, ani široká, ale ani úzká.

7

Malou figuru opticky zvýšíte zvýšeným a zvýrazněným pasem. Snažte se pohled přitáhnout na vrchní polovinu těla, a proto zvolte vhodně zdobený korzet, ale pozor nic mohutného. Svědčit vám budou krátké a úzké sukně (pokud jste štíhlé), jemné a lehké materiály, krajky, květinové aplikace a vrstvení látky. Důležité jsou samozřejmě i vysoké podpatky.

8

I malá prsa mohou mít korzet. Korzet nedrží na prsou, ale v pase. Najděte si šaty, které budou okolo výstřihu vrstveny. Pomoci vám mohou šaty s vnitřními košíčky. S výškou vám pomohou i vysoké podpatky.

9

Nevěsta jako víno. Ne všechny šaty jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, avšak nevěst ve vyšším věku neustále přibývá. Co udělat, aby vám svatební šaty (i ve věku nad 30 let) slušely? Najděte si takové svatební šaty, které budou mít jednoduchou linii a budou ušity ze zajímavých materiálů. Zapomeňte na závoje, spíše sáhněte po štole anebo dobrém kabátku. Velice důležitý je pro vás správný střih, který je ovlivněn typem vaší postavy.

10

Těhotné nevěsty by měly vybírat šaty tak, aby jim poskytovaly pohodlí. Ideálně by proto měly být z lehkého materiálu. Vhodné jsou šaty empírového střihu, které zvýrazní ňadra a uleví bříšku.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vybrat svatební šaty | tipy
Jak si vybrat svatební šaty | tipy. Luxusní svatební šaty, moderní svatební šaty, jednoduché svatební šaty, z půjčovny, nebo na míru? Každá nevěsta ch…
Jak naplánovat svatební obřad | rady
Jak naplánovat svatební obřad | rady. Když už se člověk rozhoupe k svatbě, chce, aby byla dokonalá. Na tento den se totiž nezapomíná. Nachystat takovo…
Jak poznat pasivního agresora
Jak poznat pasivního agresora | rady a tipy. Poznat pasivního agresora není snadné. Pokud má váš partner, kamarád, kolega z práce nebo někdo z vašeho…
Obrázek není k dispozici
Jak a proč studovat titul BBA
Možná jste už slyšeli o titulu BBA, ale stále si pod tímto pojmem nedokážete představit, co tento titul zahrnuje. Vyplatí se vystudovat tento titul? A…
Obrázek není k dispozici
Jak zabezpečit byt před zloději
Podle policejních statistik a údajů bezpečnostních firem si zloději pro většinu vloupání, zejména do panelových bytů, vyberou vchodové dveře. Proto by…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.