1

Výběr zahradního domku bychom měli přizpůsobit jednak velikosti a stylu zahrady, a jednak účelu, pro který chceme zahradní domek na své zahradě využívat.

2

Současná nabídka zahradních domků je dostatečně široká a zahradní domky jsou většinou designově pěkně řešené. Vybrat si můžete třeba takový zahradní domek, který bude se bude stylově hodit k vašemu domu.

3

Zahradní domky jsou prodávány jako malé dřevostavby, jejichž usazení na zahradu je otázkou jednoho dne. Na vás je vybudování betonové základové desky, nebo pevné dlažby na vhodném místě, a pokud si vyberete dodavatele, který domek na místě smontuje, máte hotovo. Nevyplácí se montovat zahradní domek svépomocí, neboť to vede většinou ke komplikacím.

4

Na trhu je však možno sehnat i zahradní domky, které vám daná firma zhotoví na míru dle vašich dispozic v závislosti na velikosti vaší zahrady, nebo i s ohledem na vzhled a charakter vašeho domu.

5

Zahradní domky jsou většinou zhotoveny z kvalitního smrkového dřeva. Menší zahradní domky mají panelovou konstrukci a rám bývá pobit palubkami, nebo mají srubovou konstrukci.

6

Většina zahradních domků má sedlovou střechu a střešní krytina bývá pískovaná lepenky, asfaltové šindele, nebo plech. Záleží na vašem vkusu, aby vzhled zahradního domku ladil se zahradou i domem.

7

Důležitý je výběr dveří, které mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé, které budete potřebovat v případě uskladňování zahradní sekačky či jiného rozměrného nářadí na zahradu.

8

Vedle všech vlastností, jaké by vámi vybraný zahradní domek měl mít, je nejdůležitější jeho samotná funkčnost, praktičnost a přístupnost. Vždy se ohlížejte na vlastní pohodlí a účelnost zahradního domku.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4
Average: 4 (3 votes)