Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat duplikát rodného listu

Rodný list je jeden z dokladů, které vydává matriční úřad - tzv. matriční doklady - vedle rodného listu ještě oddací list a úmrtní list. Může se vám bohužel stát, že svůj rodný list ztratíte, nebo třeba někam založíte a nemůžete jej najít zrovna v době, kdy jej potřebujete. Tento doklad sice není třeba příliš často, ale bez něho se bohužel v životě zřejmě neobejdete. Z tohoto důvodu si v případě jeho ztráty můžete zažádat o vydání jeho duplikátu (tzv. druhopisu rodného listu).

Diskuze k článku

Přidat komentář

simona terova (neověřeno) | Čt, 11/26/2015 - 08:44

dobry den htela bysi zazadat o rodni list

Jaroslav Michalčík (neověřeno) | Čt, 04/07/2016 - 18:37

Chci se zeptat, jestli pro zažádání o druhopis rodného listu, musí být osoba která o to žádá starší 18 let. děkuji

Patrik Kos (neověřeno) | So, 06/25/2016 - 11:37

Dobrý den chcci se zeptat rodný list mi byl dělán v Praze tam se se narodil a ted bydlím v Liberci jak si ho mohu nechat poslat ????

libuše špíralová (neověřeno) | Pá, 11/18/2016 - 07:46

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli pro zažádání o druhopis rodného listu, musí být osoba která o to žádá starší 18 let. děkuj

Lota (neověřeno) | Pá, 02/26/2021 - 10:46

Dobrý den ,
moje maminka potřebuje můj rodný list k důchodu.
bohužel originál nemohu najít.Nechala jsem si vystavit duplikát na matrice,zaplatila poplatek 100.kč. a byl mi vystaven jeden list.Což maminka mi s otčínem tvrdí,že je to špatne,duplikát by mel mít více stránek.Jak to tedy je?Moc dekuji za odpooved s pozdravem Lota B.

Marcela polakova (neověřeno) | Pá, 05/14/2021 - 12:32

Dobry den chtela bych duplikat me dceryjak mohu to udelat kdyz sem furt v praci a nestiham uredni hodiny dekuji

Další zajímavé články

Jak změnit trvalé bydliště | rady
Jak změnit trvalé bydliště | rady. Změnu trvalého bydliště musí někdy řešit většina lidí. Důvodů k tomu může být mnoho, nejčastěji však stěhování…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.