Co je potřeba

Je potřeba si hlavně uvědomit, že jsme to my, kteží máme život našeho kamaráda ve svých rukou. Kvůli nesprávné stravě, přejídání a nedostatku pohybu může mít náš kamarád zdravotní problémy, které ho budou trápit po celý život, který ještě navíc může být o mnoho kratší.

1

Když si vybíráte psa, nedívejte se jen na jeho vizáš, ale prostudujte si jeho povahu, náročnost, vrozené pudy. Když žijete v paneláku a nejste příliš nadšení sportovci, volte spíše plemena společenská, nikoli lovecká, která potřebují dostatek pohybu.

2

Už od štěněte psa krmte pravidelně a ve stejnou dobu. Zvíře se naučí respektovat řád domácnosti a bude předem vědět, kdy je jeho čas, aby dostal něco k snědku.

3

Jídlo psobi dávejte jen do misky, nekrmte ho z ruky u stolu. Je důležité, aby si uvědomil, kde jeho jídlo vždycky najde.

4

Nikdy psovi nedávejte jíslo od stolu a buďte rázní a neoblomní. Je důležité, aby při vás stála "celá smečka" a nikdo psovi od stolu nic nedal. Pokud jej na to naučíte a budete tuto zásadu dodržovat, psa ani nenapadne u vás při obědě škemrat.

5

Psovi musíte zaručit dostatek pohybu. Celé dopoledne na vás čeká až přijdete z práce, věnujte se mu potom co nejvíce to půjde. Lovecká a honácká plemena potřebují spoustu pohybu každý den.

6

Nikdy nedejte na psí oči a nekrmte psa pamlskama vždycky, když se na vás smutně podívá. Zkouší vás a čeká, že mu podlehnete. Ale musíte to být vy, kteří budou myslet na jeho zdraví a předem vše uváží. Proto dávejte psovi pamlsky jen za odměnu a v přiměřeném množství.

7

Dbejte na to, aby jste svému psovi mohli dát kvalitní stravu plnou potřebných látek. Ne to, co mu chutná, ale to, co je pro něj nejlepší.

8

Pokud si všimnete, že je vás pes obézní, je nutné se poradit s veterinářem, který psovi navrhne dietu, díky které by pes přijímal menší množství energie. Hubnutí musí být vždy pozvolné, abychom nezpůsobili další zdravotní potíže. Pokud psa na této dietě už máte, je dobré pravidelně psa vážit a kontrolovat jeho hmotnost.

9

Pokud máme staršího psa, je důležité si uvědomit, že jeho metabolismus už není takový, jaký byl dříve, a že je potřeba snížit přísun energie. Starý pes je méně aktivní, a proto tolik energické výživy nepotřebuje.

Tipy

Pokud se budete těmito zásadami řídit, nemusíte mít obavu z toho, že by váš pes trpěl nadváhou a můžete si tak užívat ničím nerušený spokojený život se psem.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3
Average: 3 (1 vote)