Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat, že je čas na nové zimní pneumatiky

Otázka, kterou většina z nás řeší každý podzim. Měl bych si pořídit nové zimní pneu, nebo moje současné pneumatiky jsou ještě v „pohodě“? Zimní pneumatiky mají zásadní vliv na bezpečnost jízdy, proto v tomto případě zbytečně nehazardujte a před zimní sezónou promyslete, zda nepotřebujete nové. Ukážeme vám, podle čeho to snadno poznáte.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Vlasta Nováková (neověřeno) | Čt, 12/06/2018 - 02:06

Díky za rady. Já letos měla asi docela štěstí, protože mě na špatný stav starých zimních pneu upozornil známý, který se v tom vyzná. A ještě, že tak. Protože kdoví jak bych dopadla, kdybych na nich celou zimu jezdila. Raději jsem si místo nich tedy koupila nové pneu a musím říct, že se na nich jezdí opravdu skvěle. Sama jsem byla až překvapená, jak je ten rozdíl oproti starým znatelný.

Petr Renko (neověřeno) | Čt, 01/24/2019 - 12:00

Já střídám zimní a letní pneumatiky a vydrží mi 4 roky. Pak kupuji nové. Letos to zrovna vyšlo a musel jsem koupit nové zimáky z https://www.pneuok.cz/ , kde jsem našel nejlepší cenu na ty, které jsem chtěl. Rovnou jsem tam koupil i letní, protože ty bych na jaře musel taky kupovat.

Tomáš Holotový (neověřeno) | Po, 07/22/2019 - 13:21

Já si kupuju na auto nový zimáky tak po 4 až 5 letech. Každý rok je kontroluju, a když jsou dobrý, tak je na auto dám. Víc jak 5 let je ale nemám, i když na pohled vypadají pěkně. Gumy si přezouvám doma sám. Mám v garáži veškeré vybavení včetně kompresoru s rozvodem vzduchu https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/potrubni-rozvody/ , tak mi jde přezouvání dobře.

Lenka Kloudská (neověřeno) | Pá, 09/13/2019 - 07:20

Já se třeba v pneumatikách zas až tak moc nevyznám. Vím o nich jen to, že je potřeba je dvakrát ročně vyměnit, ale tím to končí. To, jestli je už čas na výměnu za nové nebo ne se většinou dozvím až v servise, do kterého jezdím, tedy v tomto https://www.kfautoservice.cz/ Musím říct, že zatím ještě ani jednou mi tam neporadili špatně, takže jim věřím. :)

Další zajímavé články

Jak vybrat zimní pneumatiky | rady
Jak vybrat zimní pneumatiky | rady. Vzhledem k zákonům v naší zemi musí být vozy po zimní období vybaveny zimními pneumatikami. Ty díky svým…
Jak se zbavit zamlženého skla v autě?
Nejen v zimním období se často setkáváme se zamlženými skly uvnitř auta. Jak je co nejrychleji odmlžit, když ráno spěcháme? Dá se této situaci předchá…
Jak vybrat robotický vysavač?
Robotický vysavač je výmysl 21. století, jehož existenci nejvíce ocení hospodyňky a všichni ti, kdo chtějí mít zase o jednu domácí práci, v tomto příp…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.