Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se naučit anglicky

07. Říjen 2019

Nejprve trocha motivace. Vím, že pokud se něco chceme naučit, samotné provedení tohoto úkolu není úplně jednoduché. Motivace nevydrží dlouho každému. Ale věřím, že pokud něco opravdu chceme, dokážeme to. Mluvme o angličtině. Můžu říct snad jen jediné. Naučte se ji raději teď, než později nebo nikdy. Nikdy nevíte, co Vám vstoupí do života - dovolená, práce, či vztah v zahraničí... Pro ty z Vás, kteří chtějí do světa, je to nutnost a znamená to také přímo neomezené možnosti...

Co je potřeba

motivace

internet

slovník

1

Začnu jednoduše a tím je slovo "samostudium". Sami víte, že se toho ve škole moc nenaučíte. Jestliže chceme něco umět dobře, musíme chtít a být aktivnější.

2

Jak se nejlépe naučit anglicky?  Na internetu si najděte zajímavé Aj čtení. To, co čtete na internetu v češtině, si otevřete v angličtině. To je snad jediný možný, levný, velmi účinný způsob, jak začít. Baví Vás články o počítačích, vztazích, či osobním rozvoji? Najděte si je. Zpočátku vybírejte texty kratší a jednodušší. Tak, jak to dělám já. Zkuste to a uvidíte, že Vás to čtení chytne a zůstanete u toho déle, než jste čekali.

3

Takto postupujte dál, k delším článkům. Stále ale zůstávejte u těch snažších. Čtěte očima (to ale můžete střídat i se čtením nahlas, ale bude to chtít větší koncentraci a nárok na čas), pokud nevíte jedno složitější slovo ve větě, přeložte ji bez něho. Z kontextu jistě pochopíte, o čem se píše.

4

Takto postupujte, dokud se Vám viditelně nezlepší mluva a schopnost překládat věty a rozumět jim, bez slovníku. Nestraším Vás. Jde to, pokud si nevyberete něco z vědecké terminologie.

5

Po pár dnech se doporučují dívat na seriály - opět takové, které Vás baví. S titulky, samozřejmě později i bez. Nevadí, když nebudete vědět, o čem je řeč. Hlavní je ta snaha porozumět, naučit se přízvuk.

6

Uvidíte, že po pár dnech, když si přečtete denně krátký text, budete spokojeni.

Při čtení si nechte otevřený slovník.
Nebiflujte se slovíčka.

Autor: jakub
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak nevzdat studium cizího jazyka | rady
Jak nevzdat studium cizího jazyka | rady. Také patříte k falešným začátečníkům, kteří pořád dokola začínají se studiem cizího jazyka, ale bez val…
Jak zvládnout zkoušku FCE | rady
Jak zvládnout zkoušku FCE | rady. First Certificate in English je zaměstnavateli nejžádanější a nejrozšířenější jazykovou zkouškou ze všeobecné anglič…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.