Co je potřeba

Úplně prvním krokem, který musíte udělat pro to, abyste si mohli správně čistit zuby, je, pořídit si vhodný zubní kartáček. Obecně se doporučují měkké nebo velmi měkké kartáčky. Těmi nejznámějšími jsou Curaprox CS5460 anebo TePe X-soft. Oba kartáčky mají správně rovně zastřižená vlákna a malou hlavičku s hustými vlákny.

1

Jak vypadá správná technika čištění zubů?

Navlhčete vlákna kartáčku a přidejte malé množství zubní pasty. Přibližně o velikosti zrnka hrášku. Kartáček přiložte ke krčku zubu pod úhlem 45 stupňů, aby se vlákna kartáčku dostala do místa mezi zubem a dásní, kde se usazuje nejvíce zubního plaku. Pokud byste z tohoto místa neodstranili plak dostatečně, mohlo by dojít ke vzniku zánětu dásní a jejich krvácení.

Zubní lékaři i dentální hygienistky vám mohou vyjmenovat několik různých čistících technik. Tou nejsnazší, kterou se zvládnete naučit rychle, jsou jemné vibrační pohyby, pomocí kterých ze zubů budete stírat zubní plak. Myslete hlavně na to, že nesmíte provádět horizontální pohyb a velký tlak. V takovém případě by totiž mohlo docházet k poškozování zubní skloviny. Pokud vám bude vibrační pohyb dělat problémy, můžete začít s drobnými krouživými pohyby a postupně se k vibračnímu pohybu dopracovat. Tímto pohybem čistěte přední a zadní strany zubů. Pro kousací plošky pak použijte jednoduše horizontální pohyb.

Čištění zadních stran zubů může být trochu obtížnější, o to je ale důležitější. Pokud byste zadní strany zubů vyčistili špatně, může se vám začít tvořit zubní kámen. V případě, že nemáte zadní strany zubů po čištění hladké, doporučujeme dočistit zuby ještě pomocí jednosvazkového kartáčku.

2

Nejlepší cesta ke zdravým zubům

I když zubní pasty slibují zdravé zuby i dásně, pokud si nebudete zuby správně čistit, tak zubní pasta to bohužel nezachrání. Mechanické čištění je vždy nejúčinnější. A to platí i pro mezizubní prostory. Proto večer po čištění zubů ještě projeďte mezizubním kartáčkem všechny mezizubní prostory. Zabere to sotva minutu a zabráníte tak vzniku zubního kazu a kamene v mezizubním prostoru, kde mohou způsobit velmi nepříjemné potíže.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3
Average: 3 (2 votes)