Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Velkou Británii - informace

14. Červen 2019

Do Británie přijíždí stále více turistů, a to nejen proto, aby viděli krásné zelené kopce, historická města a vesničky. Každý chce zažít a vidět okázalé společenské rituály, které zdědili po předcích. Británie stojí za objevení a prozkoumání.

Co je potřeba

teplé a nepromokavé oblečení

teplý kabát na zimu (v chladnějším období roku)

skládací deštník

do lepších restaurací sváteční oblečení

pohodlné boty

dalekohled

fotoaparát

1

Půjčení auta: Půjčení auta je dost drahé. Výhodnější je zakoupit zájezd, u kterého je i pronájem auta součástí ceny. Mnoho půjčoven trvá na tom, aby měl řidič minimálně 21 let a byl držitelem průkazu minimálně jeden rok. Půjčovny - AVIS, Budget, Herzt, Holiday Autos

2

Cestování vlakem: V Británii je 25 společností. Cestování je rychlé a pohodlné. Zpáteční jízdenka je levnější. Čím dříve si ji objednáte, tím je levnější. Informujte se o slevách pro studenty.

3

Cestování autobusem: Je o polovinu levnější než cesta vlakem. National Express je největší společností v Británii.

4

Cestování taxíkem: Ceny za cestování taxíkem jsou samozřejmě závislé i na místu, v Londýně musíte očekávat ceny podstatně vyšší než mimo město. Cena za jednu míli (1,6 km) je od 4 do 10 liber. Nezapomeňte na tuzér 10%. Nástupní taxa vychází většinou na přibližně 2,50 GBP.

5

Pěší turistika: Je zde mnoho turistických stezek, které vám představí opravdovou Británii. Mezi nejznámější patří Pennine Way (400 km), která prochází středem severní Británie, další je South West Coast Path, Cleveland Way, Thames Path a jiné.

6

Doprava po Londýně: Můžete využít zmíněné taxi nebo městskou hromadnou dopravu, která zahrnuje červené autobusy a metro (Tube). Celý systém je rozdělen na 6 zón. Kupte si jednodenní jízdenku One Day Travelcard, za kterou můžete neomezeně cestovat od pondělí do pátku od 9:30 ráno, celý víkend i o svátcích, jízdenka platí i na autobus, vlak a metro.

7

Obvyklá otevírací doba:

Obchody - 9.00 - 17.30

Supermarkety - 8.00-20.00

Hospody - 11.00-23.00

Banky - 9.30-15.30

Autor: Luna
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se pojistit do zahraničí | rady
Jak se pojistit do zahraničí | rady. Češi během dovolené rádi cestují a poznávají nové místa. Ať už je to letní dovolená u moře, lyžování v Alpách, eu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.