Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Východní Anglii a Lincolnshire

07. Říjen 2019

V samém srdci leží hrabství Suffolk a Norfolk, u jižního okraje leží Essex. Ve středověku mezi 13. a 16. stoletím to byla nejbohatší a nejlidnatější oblast Británie.

1

Cambridge: Cambridge má opravdu pohádkovou atmosféru, ke které přispívá častá mlha, která jakoby změkčuje obrysy věžiček. Při procházkách po Cambidži si prohlédněte některé z mnoha dekorativních kamenných reliéfů. Také projížďky po řece Cam patří k prastarým rituálům a jsou oblíbené hlavně mezi studenty. Informační centrum naleznete na Wheeler Street. Projděte se ke kostelu Great St. Mary´s Church z 15. století o kousek dál stojí Gonville a Caius College, která byla založena v roce 1348. Další zajímavá místa: Trinity College, St.John´s College, Clare Bridge, King´s College Chapel

2

Newmarket a Ely: V polovině 18. století byl v Newmarketu založen žokejský klub. Od té doby je toto město skutečným srdcem britských dostihů. Celkem je zde 80 km jezdeckých tratí. Toto město leží 20 km od Cambridge. Na hezké třídě High Street stojí georgiánské budovy jako je National Horse Racing Museum. Nedaleko sídlí Jockey Club, kde se určují dostihová pravidla. Za muzeem sídlí Tattersalls, nejslavnější britská společnost zabývající se aukcí plnokrevníků. Ely je malé katedrální městečko. Ely Cathedral byla postavena v roce 1322. Nachází se zde také muzeum Stained Glass Museum.

3

Saffron Walden a okolí: Toto město bývá považováno za nejkrásnější městečko z tého oblasti. Toto malé prosperující město zůstalo nádherně zachováno. V turistickém informačním centru dostanete letáček s plánkem města. Nejkrásnější štuky jsou na zdech hostince Sun Inn z 15. století na Church Street. Na Museum Street stojí farní kostel Panny Marie s věží vysokou 60 m. Středověkou střechu podpírají andělé. Zajděte si na Bridge Street, na které je několik středověkých domů s výhledem na otevřenou krajinu. Thaxted je 10 km od Saffron Waldenu. Je zde postaven farní kostel sv. Jana Křtitele z 15. století s věží vysokou 54 m. Na tržišti stojí Guildhall z 15. století. Další zajímavá místa jsou Audley End a Coggeshall.

4

Vlnařská oblast Suffolk: Nachází se v krásných údolích. Pokud zde strávíte několik dnů, nebudete litovat. Město Clare a Cavendish se pyšní hrázděnými domy a s dodnes fungujícím pivovarem Nethergate Brewery. Dále po proudu se nachází Long Melford, který se pyšní kostelem Nejsvětější Trojice. Dále na jih leží Sundbury s mnoha středověkými domy. Další zajímavou zastávkou je Lavenham.

Autor: Luna
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…