Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní krajinu i zvyky si lze užívat nejen v zimním období, ale prakticky po celý rok. Ať už se sem vydáte v jakékoliv sezóně, tak můžete být příjemně překvapeni. Pro Čechy je velkou výhodou to, že mají Rakousko hned za z¨humny, a tak tam lze snadno cestovat jak autem, tak třeba i autobusem od nějaké cestovní kanceláře.

1

Centrem Tyrolska je Innsbruck, který je i centrem kultury a v okolí se nachází velké množství lyžařských středisek. Pokud jedete do Tyrolska lyžovat, tak je výběr velmi individuální, všechny sjezdovky i střediska jsou si velmi podobná a při výběru lze jen stěží udělat chybu. V celém Tyrolsku se celkem nachází kolem 80 lyžařských středisek, která dohromady nabízí 5200 kilometrů sjezdovek.

2

Na Tyrolsko se nekoukejte pouze jako na zimní destinaci, je obzvláště pěkné především koncem jara a v létě, kdy tu vše kvete a počasí je tu jako stvořené pro dlouhé túry. Horská turistika by vás měla dostat až na jih země, kde se nachází slavné Dolomity. Příroda je tu tak krásná, že patří i do seznamu UNESCO. Jestliže se chystáte vyrazit na turistiku v zimě nebo brzy z jara, tak si přichystejte běžky nebo sněžnice, pokud později, tak pouze kvalitní boty.

3

Na co se můžete těšit, tak to jsou nákupy. Když se tu pořádají tradiční trhy, tak nabídnou mnoho výrobků řemeslné a ruční práce, od kožených až po dřevěné výrobky. Nakoupíte zde především oblíbené výrobky z kůže, skla, vlněného sukna nebo filc. Překvapí vás tu selské trhy, ale i obchodní domy.

4

Pokud chcete načerpat skvělou atmosféru, tak se vydejte na masopustní průvod maškar, ale nejprve se ujistěte, že se daný rok koná, jelikož se tu opakuje každé 3 4 roky. Z dalších tradic se můžete těšit na slavnostní shánění dobytka, tradiční horské vatry a jarní Gauderfest.

5

Samozřejmostí by měla být tradiční tyrolská kuchyně, která obsahuje jídla, která se už staletí připravují stejným způsobem. Je vhodné si nejprve obstarat průvodce, abyste věděli, co všechno máte ochutnat.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vychutnat Londýn i v dešti | rady
Jak si vychutnat Londýn i v dešti | rady
Jak si vychutnat Londýn i v dešti | rady. Londýn je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Rozkládá se na jihovýchodu zem…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.