Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně uskladnit brambory | rady

Jak správně uskladnit brambory | rady

Jak správně uskladnit brambory | rady. Předtím, než brambory uložíme, necháme je od sklizně tak 2 až 3 týdny vydýchat v suchu a teple. Brambory před uskladněním nejprve zbavíme přebytečné zeminy. V žádném případě brambory neomýváme. Zeminu na bramborách odrolíme rukou po zaschnutí. Sklep před použitím je třeba uklidit a pořádně vyčistit a nebo i vysířit.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Esterka (neověřeno) | St, 09/14/2016 - 11:52

Jsem názoru, že dřevěné přepravky nejsou zcela nutné. Já jsem si vystačila vždy s plastovými přepravkami a netkanou textilií. Je možné, že každému to lze skladovat jinak? Je pravda, že mám vzdušné přepravky jako nabízejí zde http://www.obalove-materialy.cz/plastove-prepravky/, dokonce mají i koš na prádlo, ale brámbory se mi opravdu nikdy nezkazily. Ano je pravda, že brambory skladuji v dřevěných policích, tak třeba to na to má vliv.

Klára B (neověřeno) | Čt, 10/20/2016 - 11:03

Dobrý den, já se dívám jestli nejsou nějaké vychytávky a tipy na uskladnění jablek a hrušek, protože loňská úroda mi nevydržela ani do vánoc, začalo mi to hnít a plesnivět. Musím podotknout, že jsem si dávala veliký pozor abych nedala do bedny něco nahnilé a přesto byl problém. Teď koukám na ty obalové matriály, že mají dobré stohovatelné bedýnky, aby mi neleželo ovoce na sobě takže asi objednám a budu doufat, že to pomůže, protože jinak už nevímčím by to mohlo být!!!

Další zajímavé články

Jak správně zmrazit zeleninu
Jak správně zmrazit zeleninu
Když sezóna čerstvé zeleniny skončí, co nestihneme zpracovat hned, musíme co nejlépe uskladnit na horší časy. Výbornou metodou uchování zeleniny přes…
Jak spolehlivě větrat
Jak spolehlivě větrat
Jak spolehlivě větrat | rady a tipy. Větrat se musí, ať jsme doma nebo v kanceláři. Výměna vzduchu by ale měla mít také určitá pravidla. Cílem je…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.