Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat pampeliškový med | recept

07. Květen 2012

Pampeliškový med recept. Pampeliškový med nahradí klasický včelí med, skvěle chutná a má léčivé účinky. Pampeliškový med je účinný například proti virózám a nachlazení, zbavuje tělo škodlivých látek. Pro výrobu pampeliškového medu využijte tento recept ve videu. Do pampeliškového medu použijeme květy nasbíraných pampelišek, které propláchneme a vložíme do hrnce se 4 litry vody. Přidáme 2 nakrájené citróny, vaříme 15 minut - a pak 1 den louhujeme. Scedíme, tekutinu nalijeme do hrnce, na mírném ohni vaříme, přidáme cukr a povaříme 15 minut. Nakonec nalijeme do sklenice a pampeliškový med je na světě! Skvělý recept! Pampeliškový med je výborný. Pampeliškový med - recept pro vás!

Tipy

Místo citrónu můžete do pameliškového medu dát pomeranč. Kromě pampeličkového medu si můžete z pampelišek vyrobit pampeliškový čaj, pampeliškové víno, pampeliškový salát nebo pampeliškové tonikum pro lepší trávení.

Varování

Pampeliškový med není vhodný pro alergiky.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.