Přejít k hlavnímu obsahu

Jak umýt topení

Litinové topení žebrového typu je charakteristické pro panelákové domy, ale je osvědčené a stále oblíbené jako dobrý zprostředkovatel tepla nejen v panelácích. Pokud se o něj pečuje, čas od času přeci jen vyžaduje natření proti korozi, vydrží několik desítek let. Horší je to s jeho údržbou a mytím pro jeho nerovný a členitý povrch. Možná máte nějakou strategii jak na to, pokud ne, třeba vám tahle pomůže.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Topení čistím jednoduše. Naleju do t.zv. kachny vodu, zapnu do zásuvky, když se vytvoří pára, úzkým nástavcem pustím páru do mezer v topení. Nečistoty spadnou na zem, odkud je setřu hadrem, a je hotovo.

Určitě máte z části pravdu, ale hodně lidí ten názor sdílet nebude. Pokud mají topení v pořádku, bez koroze a po mnoho let jim dobře slouží, tak si jej rádi umyjí. I když trochu pracně.

Ehm, možná jsem trochu tupý, ale co je tzv "kachna"? :-) Děkuji!

proč bych měla měnit litinové radiátory, které ještě dlouho hřejí po vypnutí za nějaké, které hřejí, jenom když se do nich pouští nějaké teplo?

Vyzkoušel jsem obojí, ale není to totéž. Litinové radiátory drží teplo o mnoho déle než plech. Takže když jdu spát, vypnu je a vydrží cca (záleží na typu radiátoru) 3 hod teplé. Většinou platí: "Čím starší, tím lepší" - protože obecně čím starší, tím masívnější. Hezký den.

Děkuji za komentář, který pravdivě vypovídá o přednosti litinového topení. Přeji hezký den.

Roman Dušek (neověřeno) | Út, 02/28/2012 - 18:53

Nevyplatilo by se raději vyměnit staré litinové radiátory za nové deskové radiátory s nuceným oběhem ? Ty se určitě čistí lépe. A ještě ušetříte. R

Vladik (neověřeno) | Po, 09/12/2016 - 22:25

Také pilujete pilou???

Další zajímavé články

Jak si zorganizovat úklid
Jak si zorganizovat úklid | rady a tipy. Snem každého z nás je, abychom úklid domácnost zvládli co nejrychleji a neztráceli zbytečně čas. Když úklid d…
Jak na úklid oken a žaluzií
Okna v domácnosti myjeme zpravidla několikrát do roka. Aktuálně je myjeme snad všichni před Vánocemi a na jaře. Snad bychom bez čistých oken tyto krás…
Jak efektivně uklízet | rady
Jak efektivně uklízet | rady. Umýt nádobí, uklidit nepořádek, utřít prach, vysát… činnosti, které ne každého baví. Jak úklid zefektivnit a zrychlit? N…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.