Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit Voodoo panenku

19. Srpen 2023
Jak vyrobit Voodoo panenku

Voodoo je náboženství, které pochází z oblasti západní Afriky. Během násilného odsunu obyvatel z této oblasti se náboženství rozšířilo postupně do celého světa, zejména na ostrov Haiti a přilehlé ostrovy karibské oblasti. Voodoo dnes vyznává více než 60 milionů lidí na celém světě. Nejznámějším symbolem, který představuje kult voodoo, je tzv. voodoo panenka. Jak voodoo panenku vyrobit vám poradí následující řádky.

1

Filozofie Voodoo

Voodoo si spousta lidí vysvětluje jako černou magii. Ve skutečnosti tomu tak není. Voodoo je filozofie, která vychází ze spirituálního rozvoje vlastní osobnosti. Hlavním cílem voodoo je, aby člověk žil v naprostém souznění s božstvy a směřoval k naprosté duševní a tělesné rovnováze. Základem celé filozofie voodoo je poznatek, že člověk musí žít v naprostém souznění s božstvy, přírodou, věcmi vesmírem a všemi živými bytostmi, pouze tímto dosáhne naprosté rovnováhy. Nepostradatelnou součástí voodoo jsou rituály, k nimž patří také symboly, jakým voodoo panenka bezesporu je.

2

Voodoo panenka

Panenku můžete vyrobit v různých velikostech a z různých materiálů, můžete ji rovněž použít pro různé obřady a rituály. Voodoo panenka je stále častěji žádoucím přívěskem na klíče, mobily nebo ručně vyrobeným dárkem. Vždyť voodoo panenky jsou dnes k dostání v obchodních řetězcích, pouze ta vaše však bude originál.

3

Šablona

Než začnete tvořit samotné tělo voodoo panenky, vyrobte si šablonu. Ze staré krabice si vystřihněte tvar těla. Šablonu můžete vytvořit pouze pro tělo, nohy a ruce. Hlavu panenky můžete udělat zvlášť a k tělu ji připevnit pomocí drátku. Pokud se vám podaří vytvořit šablonu celého těla včetně hlavy tím lépe. Hlava panenky bude stabilnější.

4

Tělo panenky

Bavlněnou přízí, což je silnější bavlněný provázek, který seženete v každé galanterii, začněte obmotávat papírovou šablonu. Začněte od hlavy, kterou obmotávejte různými směry. Důležité je, abyste udrželi pokud možno pravidelný kulatý tvar. Zbývající části těla obmotejte přízí pokud možno v pravidelném vodorovném nebo horizontálním směru, nikoli různými směry. Vždy, když skončíte, zalepte konec příze tak, aby nebyl vidět.

5

Škrobení

Než začnete vaši voodoo panenku krášlit a oblékat, můžete ji naškrobit. Je to jednoduché. Stačí vám k tomu pouze voda a cukr. Cukernatý roztok udělejte co nejsilnější (menší podíl vody a větší podíl cukru). Panenku ponořte do roztoku a poté ji nechte pořádně usušit.

6

Vzhled panenky

Protože si děláte panenku sami, můžete si ji vyrobit podle svých představ. Obličej panenky by měly tvořit pouze černé oči, žádný nos nebo pusa. Výraz panenky můžete dotvářet bavlnkou. Záleží jen na vás, jak hlavu panenky bavlněnou přízí obmotáte. Oči panenky můžete vytvořit pomocí černých knoflíků, černých perliček nebo malých korálků.

7

Oblečení panenky

Má-li vaše panenka něco symbolizovat, například nevěstu, oblékněte ji do svatebních šatů, má-li vaše panenka symbolizovat ženicha, oblečte ji do obleku. Oblečení panenky můžete vytvořit pomocí jinak barevné příze (tím, že některé části těla obmotáte jinak barevnou přízí) a tím vytvoříte dokonalý efekt, že je vaše panenka oblečená. Různé šaty, doplňky apod. můžete vytvořit pomocí zbytků látky nebo dekorativních stuh, které jsou snadno k dostání v galanteriích.

8

Přívěsek

V galanterii dostanete k zakoupení stříbrné kroužky, různé uzavíratelné klipy, ozdobné spony nebo rolničky, které můžete provléct přízí. Tím si z voodoo panenky vyrobíte přívěsek nebo vlastnoručně vyrobený dárek pro vaše blízké.

Varování

Než začnete s obřadem nebo rituálem, uvědomte si, že černá magie je nebezpečná. Vše zlé se může obrátit proti vám. Pečlivě si rozmyslete, zda-li není voodoo panenka zajímavější spíš jako dekorativní přívěsek nebo dárek než jako nástroj sloužící k černé magii. Pamatujte, že vše špatné, co uděláte, se vám desetkrát vrátí.

Autor: Venca
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat stativ pro fotoaparát | rady
Jak vybrat stativ pro fotoaparát | rady
Jak vybrat stativ pro fotoaparát | rady. Stativ není pro fotografa nepostradatelné příslušenství. Šikovný fotograf si dokáže poradit v každém prostřed…
Jak pečovat o brýle | rady
Jak pečovat o brýle | rady
Jak pečovat o brýle | rady. Brýle jsou nejen důležitým dioptrickým pomocníkem, ale také stylovým doplňkem a mnohdy také nemalou investicí. Každé brýle…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.