Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat kuchyňské osvětlení

Nedostatečné osvětlení kuchyňské linky, pracovní plochy nebo jídelního stolu neprospívá očím, vaření, stolování a ani útulné atmosféře v domácnosti. Při výběru kuchyňského osvětlení se proto soustřeďte hlavně na to, abyste účelně osvětlili pracovní plochu kuchyně a kuchyňskou linku, pomocí světel a stmívačů dokázali navodit příjemnou atmosféru místnosti a aby osvětlení neoslňovalo. Prodejci proto rozlišují tři typy osvětlení do kuchyně: pracovní osvětlení na osvětlení kuchyňské linky, náladové osvětlení a celkové osvětlení. Pozornost věnujte také typu osvětlení. LED osvětlení kuchyňské linky má až o 85 % nižší spotřebu elektrické energie a až 20krát delší životnost než obyčejné žárovky. Taková úspora se hodí v každé domácnosti.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Dobrý den,
tvořivosti se samozřejmě meze nekladou. I obyčejné LED pásky lze v kuchyni uplatnit, pokud splňují určité technické parametry. Věřím tomu, že z hlediska designu to vypadá dobře.

Souhlasím, také mám v kuchyni LED pásky a to světlo z nich je strašně příjemné. Dobře se při něm vaří. Celkově i všude jinde máme LED bytová svítidla. Jsou mnohem lepší a hlavně úspornější, než klasické žárovky. :)

Jirka Záruba (neověřeno) | Pá, 09/07/2018 - 19:55

Ty LED pásky jsou vážně super. Dřív jsem měl kuchyňskou linku osvětlenou zářivkou, ale před časem jsem ji nahradil LED páskem a je to mnohem lepší. Nejen, že ta spotřeba je nižší, ale dokonce mi příjde, že vydává mnohem víc světla, než zářivka. :)

Lennanov (neověřeno) | Út, 08/26/2014 - 17:51

Já jsem si jako doplňkové osvětlení kuchyně pořídila LED pásky. Použila jsem je i na podsvícení linky a vypadá to naprosto skvěle. Hlavně večer, když například přijde návštěva, tak to skvěle dotváří atmosféru :-)

Další zajímavé články

Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup. Existuje skupina lidí, která svíčky příliš nemusí a druhá skupina, která je doslova miluje. Gelová svíčka je s…
Jak poznat kvalitní burčák | tipy
Jak poznat kvalitní burčák | tipy. S vinobraním se na pultech obchodů, nebo při různých poutích a slavnostech, objevuje burčák. Jde o částečně zkvašen…