Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat správné vybavení na šnorchlování

30. Září 2012

Objevování podmořského života patří v současné době mezi nejoblíbenější turistické aktivity. Přestože se šnorchlování zdá bezpečné a jednoduché, je k němu třeba kvalitní a dobře padnoucí vybavení. Jak vybrat ty správné brýle a šnorchl? Jsou zapotřebí potapěčské ploutve? Dozvíme se v následujícím článku.

Co je potřeba

Brýle
Šnorchl
Boty do vody

1

Brýle
Jsou tou nejdůležitější pomůckou pro šnorchlování, neboť se bez nich nemůžeme obejít. Pokud si nasadíme masku na obličej a jemným nádechem vytvoříme podtlak, měly by nám pevně orámovat oči a nos. Je velice důležité, aby nám brýle držely na hlavě jen s malou pomocí pásku, neboť by neměl být příliš utažený.

2

Šnorchl
Pokud chceme nerušeně pozorovat mořské dno, vybíráme kvalitní šnorchl s výpustným ventilkem, který se nachází pod náustkem. Pro naši bezpečnost poslouží jeho reflexní barva a tzv. vlnolam zabraňující vniknutí mořské vody do trubice.

3

Boty do vody
Pro šnorchlování v oblasti korálových útesů jsou nezbytnou součástí správného vybavení. Při výběru dbáme především na pohodlnost, boty nás nesmí nikde škrtit a zároveň nám musí pevně držet na noze. Ochrání nás před pichlavými ježky i žahavými korály.

4

Ploutve
Turistické šnorchlování na hladině je bez ploutví mnohem bezpečnější než s nimi. Při potápění na nádech už by nám tato potapěčská pomůcka neměla chybět, neboť nám pod vodou dodává větší hbitost a rychlost.

5

Specializovaný obchod
Pokud se chcete šnorchlování věnovat opakovaně, doporučuji navštívit přímo obchod s potapěčskými potřebami. Pracovníci vám vyberou vhodné vybavení na míru, kvalitu však doprovází i vysoká cena.

Pokud se vám brýle neustále mlží, vypláchněte je slanou vodou a slinami.

Nikdy nenechávejte výbavu na šnorchlování na sluníčku.
Po každém použití je potřeba vše důkladně umýt sladkou vodou.

Autor: Anetka5
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak naučit dítě plavat
Jak naučit dítě plavat | rady a tipy. Plavání patří k základním sportovním dovednostem. Čím dříve se dítě naučí plavat, tím lépe. Jak co nejlépe postu…
Jak vybrat kuchyňskou sůl | rady a tipy
Jak vybrat kuchyňskou sůl | rady a tipy. O tom, že sůl je pro nás životně důležitá vypráví i pohádka Sůl nad zlato. Jak si vybrat do kuchyně tu pravou…
Jak legálně pokácet dřeviny
Na vzrostlé stromy ve svém okolí jsme většinou hrdí. Poskytují nám stín, čistí vzduch a mnohdy nám dávají také bohatou úrodu ovoce či ořechů. Co si al…
Jak vyhlásit památný strom
Také jste si při procházkách nebo výletech po krásách vlasti všimli stromů, které jsou označeny smaltovanou tabulkou s nápisem „památný strom“? Znamen…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.