Co je potřeba

Brýle
Šnorchl
Boty do vody

1

Brýle
Jsou tou nejdůležitější pomůckou pro šnorchlování, neboť se bez nich nemůžeme obejít. Pokud si nasadíme masku na obličej a jemným nádechem vytvoříme podtlak, měly by nám pevně orámovat oči a nos. Je velice důležité, aby nám brýle držely na hlavě jen s malou pomocí pásku, neboť by neměl být příliš utažený.

2

Šnorchl
Pokud chceme nerušeně pozorovat mořské dno, vybíráme kvalitní šnorchl s výpustným ventilkem, který se nachází pod náustkem. Pro naši bezpečnost poslouží jeho reflexní barva a tzv. vlnolam zabraňující vniknutí mořské vody do trubice.

3

Boty do vody
Pro šnorchlování v oblasti korálových útesů jsou nezbytnou součástí správného vybavení. Při výběru dbáme především na pohodlnost, boty nás nesmí nikde škrtit a zároveň nám musí pevně držet na noze. Ochrání nás před pichlavými ježky i žahavými korály.

5

Ploutve
Turistické šnorchlování na hladině je bez ploutví mnohem bezpečnější než s nimi. Při potápění na nádech už by nám tato potapěčská pomůcka neměla chybět, neboť nám pod vodou dodává větší hbitost a rychlost.

6

Specializovaný obchod
Pokud se chcete šnorchlování věnovat opakovaně, doporučuji navštívit přímo obchod s potapěčskými potřebami. Pracovníci vám vyberou vhodné vybavení na míru, kvalitu však doprovází i vysoká cena.

Tipy

Pokud se vám brýle neustále mlží, vypláchněte je slanou vodou a slinami.

Varování

Nikdy nenechávejte výbavu na šnorchlování na sluníčku.
Po každém použití je potřeba vše důkladně umýt sladkou vodou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.833335
Average: 3.8 (6 votes)