Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat děti do péče | rady

Jak získat děti do péče | rady. Spory o děti bývají u soudních řízení o rozvodu předmětem nejtvrdších hádek a sporů. Je proto nutné se na tento leckdy nepříjemný boj dobře připravit. Situaci nepodceňujte ani v případě nesporného rozvodu. Vždy je dobré předem promyslet všechny okolnosti, které vyplývají ze změny situace pro Vás i pro děti.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Paní Krotková , volejte nebo prozvonte zavolám zpátky H.K
, 604 512 180

iveta kajzarová (neověřeno) | Po, 04/20/2015 - 00:06

In reply to by Pavel Nachmuller (neověřeno)

dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli nevíte zda jde otevřít zase proces o péči o nezletilé děti. Viděla jsem na internetu Vás dotaz tak mě napadlo se Vás zeptat. Přítel má dvě děti jeho ex manželka odjela do zahraničí s dětmi za určitých podmínek ale komunikace začíná váznout myslíte že by měl přítel možnost dti získat zpátky? děkuji za odpověď.

Dobrý večer. Mohla by jste se mi prosím ozvat? Mela bych prozbu na par otazek. Děkuji a přeji pekny večer

Renata Dzurbanova (neověřeno) | Út, 11/03/2015 - 18:14

Dobry chci se zeptat s pritelem jsemm se rozesla po 4 letech,mame syna kteremu jsou 2roky a chci syny do sve pece .Byvali pritel je dost nepratelsky a vzdy je tu bud a nebo,bud se vratis nebo uvidis,bud se vratis nebo ti vezmu syna..chce mit stridavou pecei tyden on a tyden ja...s tim jednoznacne nesouhlasim.Muze mu to vyjit??

Monika (neověřeno) | Po, 09/09/2019 - 07:31

Dobrý den chci se zeptat když si mě chce vzít můj přítel do opatrovnictvy a je mu 25 let je možné aby mě k němu dali?
Je mi 14 let a dočetla sem se že to není možné pokud přítel není starší víc než 16 let.
Děkuji předem za odpověď. :)

Ivo (neověřeno) | Po, 04/04/2016 - 13:59

Dobrý den, chci se zeptat jaké mám šance pro získání dítěte do vl. péče? před měsícem jsme se s přítelkyní po 7 vztahu odloučily. máme spolu 5 holčičku a ona má s předchozího manželství ještě 14letou dceru. odstěhovala se ona s oběma dětmi. našla si drahý podnájem. který jí platí milenec. shrnutí: je nemajetná, vždy žila v podnájmech, má dluhy které platí již dlouhou cca 8 let, nikdy neměla legální zaměstnání, vždy jen načerno, problémy s alkoholem...ale neprokazatelné, její nevýchova starší dcery-špatné známky ve škole, problematická v komunikaci,s mojí dcerkou jako sestry jsou často v hádkách a sporech, nezvládá učit se s dětmi. moje dcera chce zůstat doma čili u mne v domečku kde se narodila, kde má také svůj pokojík, zahradu. čili mám pro ni zázemí na které je zvyklá, mám a měl jsem vždy legální zaměstnání, žádné dluhy. jiné dítě než ji, nemám. nevím jestli vůbec tyto argumenty budou hrát nějakou roli při žádosti o získání mé dcerky. trvalý pobyt má také u mne, rodičovská i mateřská jsem absolvoval také já, když byla miminko vždy jsem vstával já...mám k ní obrovskou fixaci. citově velmi strádám. mám nějaké šance??moc děkuji za odpověd.

Ruzena (neověřeno) | So, 12/14/2013 - 09:18

muzu za zadat deti do vlastni pece i kdyz ziji. s pritelem za dobre. pritele je otec mych deti

Sarka Husova (neověřeno) | Út, 09/13/2016 - 20:02

Dobri den prosim o radu mam manžela ja rste pred manželem.mam dceru je ji us 12 let s manželem sem uš 10 let a nemužeme mit děti bili sem uš 3 na umnelim oplodneni a nic doktoři řikaji že ja uš nigdi nebudi myt děti tak chceme s manželem aspon do pestonski peče dite ale ja mevim jak na to zak vas proto prosim o radu

Jakub Remsa (neověřeno) | Út, 01/26/2016 - 19:13

Dobrý den,
je možné vzít do péče dívku s kterou mám vzth,když jí je 15 a mě 23 let? Bohužel nemáme rodinný vztah,ale její máma se jí chce zřeknout. Je možné nějak bojovat i s mými rodiči o přidělení do péče? Moc děkuji za odpověd´

Miroslava.K (neověřeno) | Ne, 03/06/2016 - 23:31

ahoj som slovenka tak sa ospravedlnuji za mensi pravopis, ... mohli by ste mi poradit co mam delat... mam klucika vo veku 4 nedavno mi ho vzala socialka a ted ho manzel sudne no on sa on nedokaze postarat tak sa sam navrhol ze si ho mam pon ho prist no nechceme to resit socialkou ani sudem je to trestne kdyz mi ho da manzel do me pece bez o tom aby o tem vedela socialka ....

Verča Rybářová (neověřeno) | Pá, 07/29/2016 - 10:27

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by si mě můj přítel mohl vzít do péče, je mi 15 a jemu 20. Doma mám nedostatečnou péči. Děkuji za odpověď.

Petr (neověřeno) | Út, 12/10/2019 - 16:42

Dobrý den jen se chci zeptat když 11 ti letý kluk který je u mojí ex manželky a která ho prostě nezvládá , ve škole mu to nejde a má problémy s chováním což je důsledkem její výchovy zda je možné ji dostat do své péče.. děkuji Petr.

Anna Morlová (neověřeno) | So, 11/28/2015 - 22:27

dobrý den je mi velice nepříjemné se na toto ptát.nejde sice o mě ale ptám se ohledně známé.Adelka má 2 děti,bohužel při každém z nich se po porodu dostavila laktační psychoza.dostala se z toho.funguje naprosto normálně jako žena,jako matka..jenže ale už je to déle co u svého manžela citově strádá..ted se rozhodla,že by od manžela chtěla odejít a najít si novou lásku.bohužel je ale pod tlakem a trpí depresemi,psychicky se shroutila,protože se bojí,že když se rozvede příjde kvůli této minulosti o děti..a já se chci zeptat:je možnost,že by mohla děti dostat??

Petr (neověřeno) | Út, 12/10/2019 - 16:43

Dobrý den jen se chci zeptat když 11 ti letý kluk který je u mojí ex manželky a která ho prostě nezvládá , ve škole mu to nejde a má problémy s chováním což je důsledkem její výchovy zda je možné ji dostat do své péče.. děkuji Petr.

Lucie Č. (neověřeno) | Čt, 02/04/2016 - 20:46

Dobrý den mám takový dotaz.... Jsem matka samoživitelka a bydlela jsem u rodiču .... měla jsem snimy dost velké problémy furt jsme se hádali.... jednou za měsíc jsem se napila ale když všichni spali i má dcera druhý den vše fungovalo..jenže naši ze mě udělali alkoholičku což nejsem vím to!Musela jsem podstoupit léčení!Byla jsem tam 4 měsíce a ukončila jsem léčbu řádně! Jenže naši dostali do péče mou dceru!Když jsem se vrátila domu opět problémy! Se sociální pracovnicí jsme se bavili říkala že když budu mít hlídání že si mužu zajít s kamarády na skleničku že jim jde hlavně o malou!No po 5 měsících jsem si zašla jenže moje matka mě za o vyhodila!Dcera je u nich naštěstí mi jí nezakazují ale nevím co nakecala na sociálce!Ještě jsem tam nebyla je to týden!Chtěla jsem se zeptat jakou mám šanci získat dceru zpět a co proto udělat?Scháním si byt, momentálně do září si jí nemohu ještě vzít uplně do péče než pujde do školky dělám 3směný provoz ale od září bych si našla hlídání! pak aspon zažádat o výkendy myslíte že by to šlo?Nikdy jsem dceru neohrozila hlídání ten den měla a zákaz uplného pití nemám!Vím že to dáli hlavně problémy mezi namy!Chci se postavit na vlastní nohy a žít svuj život a né jejich!Jenže nevím co mám ted dělat co říct na sociálce až tam pujdu! Dceru miluju ale rodiče řekli že mi jí nevrátej a mám strach abych měla proti rodině vubec šanci!moc děkuji za odpovědi :-)

Lucie M. (neověřeno) | Čt, 03/17/2016 - 14:32

Dobrý den,
2 roky žiji s přítelem, který má pětiletého syna. Jezdí k nám cirka každý měsíc na dva až tři týdny. Při poslední návštěvě se nám sám od sebe svěřil, že se zpátky k mámě vrátit nechce, že chce být s námi. Že máma na něj nemá čas a je pořád u babičky. Že bydlí u jejího "kamaráda", ale že na ně křičel nějaký pán, že tam bydlet nemůžou a že se zase musí stěhovat. Před Vánoci říkal, že se maminka kamarádí s nějakým jiným mužem a že tam s ní často spí, ale že se mu tam nelíbí, protože to tam smrdí a je tam nepořádek. Že máma nevaří, že dostává k jídlu párky a jogurty...a mohla bych pokračovat do nekonečna. Vyvrcholilo to minulý čtvrtek, kdy nám volala jeho dost naštvaná máma, že si balí všechny hračky a že jde bydlet k tátovi. Když si můj partner vzal prcka k telefonu, tak se mu snažil vysvětlit, že to nejde. To začal plakat a utekl od telefonu. Přítel hned druhý den volal kompetentní sociální pracovnici, všechno co nám malý kdy řekl, jí přetlumočil a ta mu řekla, že to prošetří. Dneska mu volala jeho bývalá partnerka a křičela na něj, že na ni zavolal sociálku. Vyhrožuje mu, že ho udá na sociálce a na policajtech, že neplatí včas alimenty a že zažádá o úpravu styku s dítětem a že už ho neuvidí. Přitom nemá pádné argumenty, protože partner platí nemalé alimenty pravidelně každý měsíc. Ano, někdy je pošle 15. někdy 20., ale vždy v daném měsíci. A výhružky typu, že už malého neuvidí, jestli okamžitě nepošle peníze, vůbec nejsou vyjímkou. Můj dotaz je, jak máme postupovat. Vyjít s ní v klidu je poměrně těžká záležitost. S malým máme velmi dobrý vztah, mám ho moc ráda a i on mě. Rádi bychom si malého vzali do péče, ale v současné době žijeme v malém bytě. Sice řešíme koupi domku, ale to samozřejmě nebude hned.
Předem děkuji za odpověď

Pavel Nachmuller (neověřeno) | Út, 02/11/2014 - 21:54

Dobrý den, chtěl sem se zeptat zda-li je možné a popřípadě jak je možné získat děti do své péče. Jsem rozvedený 5 let děti si beru jak jen to jde, ale poslední rok a půl co se exmanželka našla nového přítele to jde nejen s dětmi ale i v komunikaci s námi pěkně k šípku,( předtím fungovalo vše na čem sme se domluvili) což net nehrozí naopak dělá jen problémy . Děkuju za odpověd.

Já (neověřeno) | Út, 05/13/2014 - 14:58

Chci se prosím zeptat mi 15 let a chci k otci do péče co nejrychleji jako to máme
udělat děkuji

tomas h. (neověřeno) | Čt, 05/15/2014 - 01:03

Zdravim chtel bych se zeptat s pritelkyni jsme pres rok spolu ma 3letou holcicku otec se k nehlasi a neni uvedveden ani v rodnem liste planujeme se prestehovat momentalne jsme u babicky ditete a matky me pritelkine jeenze jeji maminka je proti stehovani a vyhrozuje ze pres socialku necha na sebe holcicku prepsat jako do pece ma nato vubec narok ? A kdyz ano co mame s pritelkyni udelat aby nam holcicka zustala ? Byl jsem jednou trestne stihan za mladickou hloupost ma to vlyv ? Predem dekuji za odpoved

tomas h. (neověřeno) | Čt, 05/15/2014 - 01:04

Zdravim chtel bych se zeptat s pritelkyni jsme pres rok spolu ma 3letou holcicku otec se k nehlasi a neni uvedveden ani v rodnem liste planujeme se prestehovat momentalne jsme u babicky ditete a matky me pritelkine jeenze jeji maminka je proti stehovani a vyhrozuje ze pres socialku necha na sebe holcicku prepsat jako do pece ma nato vubec narok ? A kdyz ano co mame s pritelkyni udelat aby nam holcicka zustala ? Byl jsem jednou trestne stihan za mladickou hloupost ma to vlyv ? Predem dekuji za odpoved

petra Gombárová (neověřeno) | Po, 06/23/2014 - 13:08

Chci se zeptat,čekám dítě s o přes dvacet let starším chlapem.Pije a lže.Až se to narodí nechci aby se s dítětem vídal.Nehodlám půjčovat dítě někomu kdo pije a lže přece.Jak toho ale dosáhnout?Nenávidím ho a než mu předávat dítě to raději půjdu sedět.Chce se o něj soudit.Aby ho mohl vídat co dělat aby ho vídat nemohl?Díky.

monika (neověřeno) | Po, 06/30/2014 - 20:32

chi se zeptat jake podminky musim splnovat kdyz si chci zazadat o dite meho bratra ktery pije a jeho druzka bere drogy a nestaraji se o dite ale jsme s manzelem na socialnich davkach bydlime na ubytovne sami mame pet deti o ktere se radne starame

miroslava horvatova (neověřeno) | Čt, 07/31/2014 - 08:42

dobry den.chtela bych se optat jak ziskat deti z dd do sve pece kdyz mi diky byvalemu a jeho nasili byli odebrany.spolupracuji s ospod ale ma me na starosti pracovnice ktera je vylozene proti me zasedla a at se snazim jak chci tak vsechny kroky jsou marne.prosim o radu jak postupovat abych deti ktere chtej zpet ke me ziskala

Kamila (neověřeno) | Ne, 08/10/2014 - 20:13

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, chtěla bych do péče k svém strýci, pryč od rodičů, je mi 17 let a doma máme vyhrocenou situaci, už asi 2 roky, ale posledního půl roku to šlo do extrému, jaká je nejrychlejší možnost, od nich pryč.
Děkuji za odpověď.

Karel (neověřeno) | So, 08/30/2014 - 08:40

Stehuji se do Norska a chtela bych sve dva syny do stridave pece na tri mesice v Norsku a tri mesice v Cechach je to mozne dekuji

Patrik Dvorovcik (neověřeno) | St, 09/03/2014 - 23:32

dobry den radbych se zeptat s byvalou pritelkyni mam rocniho syna ale z duvodu ze jsem byl kvuli praci v zahranici tak byvala pritelkyne utekla a ani mne neuvedla jako otce a dite ji bylo z jakeho si duvodu odebrano do kojeneckeho ustavu a dozvedel jsem se to teprve pred par dnama co muzu udelat at ho dostanu do sve pece dekuji za odpoved

Daniel (neověřeno) | So, 12/27/2014 - 18:39

Dobry den chtěl bych se zeptat. Žiji s přítelkyni 3 roky,vychovávame mesični dcerku teď vsak otočila a chce se rozejít. Rad bych dostal dcerku do pece nerad bych viděl aby dcerku svými dluhy stáhla na dno jsem schopen dcerku maximálně zabezpečit. Mám vůbec nějakou šanci na získáni peče dcery ??? děkuji

Jana Krotková (neověřeno) | Čt, 02/05/2015 - 09:21

Dobrý den.Jak mám získat náklonnost syna, když mě nechce navštěvovat a je v péči otce.je v pubertě,má 16 let.K němu chodil každý víkend,dříve každou možnou chvíli.nyní se vymlouvá a třeba měsíc nemá zájem,nechce ani přespat.Mám pocit, že mě nemá rád.Je fakt, že otec mě neustále presentuje negativně.Syn odešel z důvodu,že dcera plánovala s přítelem odejít do pronájmu a synovi se nelíbilo,že by měl se mnou málo peněz a ne tak dobré jídlo.Taky družka exmanžela mě nenávidí, bojí se, že by se vátil ke mně.Co mám dělat,aby syn za mnou chodil mnohem častěji a přespával u mně?Evidentně na mě kašle a příjde jen když má narozeniny apod,nebo když mu kyne nějaká výhoda.je to pro mě velmi zraňující.Na syna jsem byla přísnější než otec ,taky jsem v něm prý viděla stále malého chlapce a nepodnikala prý mužské aktivity jako otec.Ale to bylo.

Další zajímavé články

Jak žádat střídavou péči o dítě
Situace kolem péče o dítě, zejména po rozvodu, ale i rozchodu nesezdaných rodičů, se v posledních letech výrazně změnila. Soudy akceptují právo dítěte…
Jak žádat výživné pro zletilé dítě
Vztahy mezi rodiči a dětmi by měly být jedny z nejužších a nejkrásnějších. V praxi to tak vždycky nebývá. Rozvod rodičů a založení nové rodiny jsou ve…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.