Co je potřeba

případné designérské práce

1
Obrázek není k dispozici

Badge je nejjednodušší způsob, jak umožnit návštěvníkům vašeho firemního profilu propojit jejich Facebook profily s vaším firemním profilem na Facebooku. Badge má podobu ikony, která se nejčastěji nese v barvách Facebooku. Ikona slouží jako odkaz na firemní profil na Facebooku, kde se návštěvníkům nabízí příležitost si profil prohlédnout a případně se stát fanouškem. Zpravidla užíváme tři podoby badge pro Facebook:

Tradiční badge Find us on Facebook

Modifikovaná badge, obrandovaná firemním logem

Méně nápadná ikona s F (jako Facebook, popř. "f")

Necháme si u grafika vyrobit takovu badge, která bude korespondovat s designem firemního webu.

2
Obrázek není k dispozici

Umístění badge a její velikost jsou rozhodující v její efektivnosti. U většiny firemních webů bude platit pravidlo, že čím víc bude badge na očích návštěvníka, tím vyšší dosažený účinek. Viditelnou ikonou samozřejmě dosáhneme vyššího clickrate než malou ikonou nevhodně umístěnou na firemním webu. Vyššího účinku dosáhneme i tím, že snížíme množství rušících elementů v okolí ikony.

3
Obrázek není k dispozici

Připravený registrační formulář na vašem firemním webu, díky němuž obhospodařujete databázi registrovaných návštěvníků, může částečně duplikovat získanou databázi fanoušků v profilu firmy na Facebooku. Proto doporučuji badge umístit v bezprostřední blízkosti registračního formuláře a čtenáře upozornit na to, že mohou se registrovat NEBO se stát fanouškem. Mít obě databáze samozřejmě také není v některých případech na škodu. Pokud funkce formuláře plně duplikuje funkci databáze fanoušků na Facebooku(např. v případě, kdy nárazově zasíláme pouze nějakou informaci), pak je vhodnější na firemním webu zanechat jen tu, kterou víc preferujete.

Tipy

Jestliže se nespokojíme jen s malou ikonkou, nabízí Facebook další možnosti, jak propojit web s profilovou stránkou na Facebooku. Velice zajímavým řešením, jak upoutat čtenáře a vtáhnout ho do naší komunity na Facebooku, je zobrazení modulu s fanoušky naší firmy na Facebooku, který ilustruje počet fanoušků a zpravidla zobrazuje v popředí především přátele návštěvníka našeho firemního webu. Tato varianta je však náročná na prostor na webu, který je mnohdy velice drahocenný.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.666665
Average: 4.7 (3 votes)