Přejít k hlavnímu obsahu

Co je to Paysafecard

11. Říjen 2023
Co je to Paysafecard

Paysafecard je druhem platební metody, kterou je možné používat na online obchodech a dalších službách, které zpracovávají tento typ mobilní platební metody. Její výhody jsou mnohé, od dostupné částky použití po rychlost zpracování platebních transakcí, tak jejich různorodé a mezinárodní využití s podporou systému Paysafecard v rámci mnoha zemí Evropy.

Paysafecard je ve své podstatě předplacenou kartou, kterou je možné zakoupit ve specifické hodnotě. Tuto hodnotu je poté možné vyčerpat na preferované platby přes portály nebo obchodní místa, která její použití umožňují. Jedná se o celou řadu internetových obchodů, herních portálů a podobných využití v kategorii mobilních plateb, kam je možné paysafecard zařadit díky principu použití přes specifický kód zaslaný textovou zprávou.

Limity pro platby voucherem

Každá Paysafecard je dobitá specifickou částkou, ze které je možné čerpat. Tento voucher je možné jednoduše zakoupit preferovanou částku, jejím stropem je 2 500 Kč,

minimálně je možné využívat Paysafecard karty je 200 Kč. Díky tomu je ideální pro menší nákupy a použitelnost je v online obchodech, pro nákup potravin, oblečení, doplňků a dalšího zboží, ale také služeb. Využitelná je u poskytovatelů loterijních her, na herních kasinech, benzinových pump nebo dalších partnerů společnosti, tento seznam se neustále rozrůstá.

Výhody plateb přes Paysafecard

Používat Paysafecard představuje mnoho výhod, s možností využívat zcela bezpečnou a licencovanou platební metodu s použitím v mnoha regionech světa, nejen Evropy, a využitím plateb nižšími částkami, ideální pro vklady na podporované portály se zpracováním do několika vteřin až minut (podle systému samotného portálu).

Mezi další výhody spadají následující body:

Anonymita

  • Použití této platební metody nevyžaduje žádné citlivé osobní údaje, jako jsou například číslo bankovního účtu, jméno a příjmení. Je tedy možné prostředky vložit zcela anonymně, využitím pouze telefonního čísla. Nicméně některé portály mohou vyžadovat přihlášení do účtu

Zpracování

  • Provedení vkladu přes Paysafecard je velmi rychlé a po zadání unikátního 16místného kódu jsou prostředky během několika minut převedeny a poslouží jako platba nebo jako vklad, například na účet sázkové kanceláře.

Jednoduché použít

  • Předplacenou kartu je možné používat na všech podporovaných prodejních místech jednoduchým výběrem této specifické platební metody. Následně stačí postupovat podle návodu, zadáváním unikátního kódu. Ten se skrývá na zadní straně předplacené kartičky pod políčkem, které je možné setřít. 

Dostupnost metody

  • Kromě České republiky je možné tuto metodu využívat na e-shopech a službách z mnoha dalších regionů světa. Sem spadají například Německo, Velká Británie, Kanada, Slovenská republika, Polsko a mnohé další.

Kontrola částky

  • Zůstatek na Paysafecard kartě je možné kdykoliv zkontrolovat, a to přes oficiální stránky poskytovatele metody, které jsou plně lokalizované do českého jazyka. Po zadání kódu do dostupného políčka se zobrazí částka k použití přes kartu.

Návod pro použití Paysafecard krok za krokem

Po zakoupení karty bude možné na její zadní straně najít šedé políčko, za tím se skrývá unikátní kód. Na preferovaném obchodě nebo nabídce služeb poté stačí tento kód zadat podle návodu na vklad prostředků přes Paysafecard. Tím se prostředky převedou a použijí jako platební metoda. Je nutné věnovat pozornost hodnotě vybraného předplaceného voucheru. Tato metoda podporuje klasické webové, ale také mobilní zobrazení, pro více výhod je možné si stáhnout mobilní aplikaci a využívat výhod například vyšších limitů na denní/měsíční převody.

Závěrem

Paysafecard je platební předplacená karta s použitím přes specifický kód na každé kartě. Tyto prostředky je možné používat pro platby za zboží nebo služby na podporovaných online portálech. Tento typ voucherů je možné používat jako mobilní platbu.

Sponzorovaný článek

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak výrazně šetřit každý den
Jak výrazně šetřit každý den
Jak výrazně šetřit každý den | rady a tipy. Byla by chyba myslet si, že šetřit musí pouze chudí. Pravda je taková, že téměř všichni plýtváme. Nej…
osoby s notebookem
Budou banky zlevňovat půjčky?
Česká národní banka by mohla zřejmě již na konci roku nebo se začátkem roku 2024 začít snižovat svoji základní úrokovou sazbu. To by se propsalo i do…
Jak začít inteligentně investovat?
Jak začít inteligentně investovat?
Jak začít inteligentně investovat? V posledních letech se konečně dočkáváme postupného zvyšování finanční gramotnosti mezi obyvateli České republ…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.