Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dosáhnout na hypotéku bez doložení příjmů | rady

10. Prosinec 2020
Jak dosáhnout na hypotéku bez doložení příjmů | rady

Jak dosáhnout na hypotéku bez doložení příjmů | rady. Pokud jste se domnívali, že financování bydlení vyřešíte tzv. hypotékou bez doložení příjmů, pak je na místě, abychom vás upozornili na úskalí, která taková hypotéka s sebou nese. Hypotéka bez doložení příjmů je spíše marketingový pojem. Bez prokázání příjmů to jen tak úplně nepůjde, banka poskytující hypotéku musí vědět, že budete schopni a z čeho úvěr splácet. Po hypotéce bez doložení příjmů sahají například ti, kteří mají vyšší příjmy teprve krátce, ale standardním prověřováním bonity by neprošli.

1

K tomu, abyste dosáhli na hypotéku bez doložení příjmů, je potřeba mít také dostatečnou hotovost. Hypotéky bez prokazování příjmů mají zpravidla nejen vyšší úrokovou sazbu, ale jsou poskytovány nejčastěji jen na 50 % zástavní hodnoty nemovitosti.

2

Nashromážděte informace, které vám pomohou rozhodnout se, který hypoteční úvěr zvolit a u které banky nebo nebankovní instituce hypotéku pořídit. Hypotéky bez doložení příjmů nabízejí Raiffeisenbank, Hypoteční banka, Poštovní spořitelna, mBank i další bankovní domy.

3

Informace o hypotékách porovnávejte. Dobrým pomocníkem mohou být různé hypoteční kalkulačky na internetu. Sáhněte po takových, které nejsou spojené s bankou a které nezvýhodňují své úvěry. Nezávislým a zároveň přehledným nástrojem je např. tato hypoteční kalkulačka.

4

Při vyřizování hypotečního úvěru budete muset doložit čestné prohlášení, ve kterém jako žadatel prohlásíte, že máte dostatečný příjem na splácení úvěru. Dokládat ale budete muset i další potvrzení: o bezdlužnosti vůči České správě sociálního zabezpečení, finančnímu úřadu a zdravotní pojišťovně.

Tipy

Hypotéka bez doložení příjmu je finančním produktem vhodným pro živnostníky, kteří v maximální míře využívají daňové optimalizace. Standardním posuzováním bonity by uchazeč o hypoteční úvěr neprošel, i přestože má relativně vysoké příjmy.

Snížit si úrokovou sazbu si lze někdy jednoduchými kroky po dohodě s poskytovatelem hypotéky. Například zřízením si běžného účtu v bance nebo jiného produktu, například pojištění.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak splatit hypotéku předčasně | rady
Jak splatit hypotéku předčasně | rady
Jak splatit hypotéku předčasně | rady. Možnost splatit hypotéku předčasně je pro klienta teoreticky dobrá varianta a obyčejně jej napadne v momentě, k…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.