Přejít k hlavnímu obsahu

Jak mohu na Facebooku blokovat osobu, se kterou nechci sdílet informace

Blokování na Facebooku umožňuje zneviditelnění vašeho profilu osobě, u které si nepřejete, aby na váš profil nahlížela a sledovala vaše aktivity. Zablokování uživatele je důvěrné, blokované osobě nebude zasláno žádné oznámení, čímž můžete předejít konfliktu.

1

Blokovat na Facebooku konkrétního uživatele můžeme třemi cestami. Nejprve se přihlaste do svého profilu na www.facebook.com

2

Přejděte na stránku Nastavení soukromí na adrese http://www.facebook.com/privacy Klikněte na položku Block List (poslední), v nabídnutém formuláři uveďte jméno či užívanou přezdívku na Facebooku osoby, kterou požadujete zablokovat, nebo její emailovou adresu.

3

Jestliže jste neúspěšní, můžete využít druhou ze tří cest, jak dosáhnout kýženého cíle a dotyčné osobě zneviditelnit váš Facebook účet. Navštivte stránku osoby, pro kterou žádáte blokování. Pomocí odkazu "Nahlásit tuto osobu" v dolní části jeho profilové stránky se vám zobrazí stránka, na níž budete mít možnost zaškrtnout políčko "Zablokovat tohoto uživatele".

4

Třetí a poslední variantou je odkaz "Nahlásit", který je umístěn vedle zpráv ve složce s doručenou poštou. Nyní vás dotyčná osoba nemůže na Facebooku vyhledat, zobrazit váš Facebook profil a ani žádným způsobem kontaktovat.

Blokovaný uživatel vás může vidět v aplikacích třetích stran, kterým zpřístupníme své informace. Předem si proto aplikaci prověřte.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak si změnit vzhled Facebooku
Zdá se vám prostředí Facebooku už okoukané? Oživte si Facebook novým vzhledem. Pokud užíváte prohlížeč Mozilla Firefox, budete to mít velice snadné. V…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.