Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na popraskané rty | rady

Jak na popraskané rty | rady. O rty se příliš nestaráme a v podstatě jim nevěnujeme žádnou péči i přesto, že jsou vystaveny vlivům slunce, větru a jiným negativním aspektům. Naše rty se snadno vysuší nebo popraskají, protože nemají vlastní mazové žlázy, které by udržovaly jejich jemnou kůži vláčnou. Kůže na rtech neobsahuje ani dostatek kožního pigmentu melaninu, který umožňuje opálení kůže. O svoje rty začneme pečovat až tehdy, kdy nám popraskají. Co tedy na popraskané a bolavé rty?

Diskuze k článku

Přidat komentář

Pavlína (neověřeno) | Pá, 10/19/2018 - 17:44

S olizováním souhlasím, ale jinak mě osobně žádné tyčinky vůbec nepomohly. Mám suché rty, ale hlavně mi z toho praskají koutky, takže od podzimu do jara bolavé rty :-(. Dostala jsem od mamky hojivý gel z lékárny přímo na tenhle problém, na doporučení její kamarádky a konečně mi něco zabralo.

Verča (neověřeno) | Po, 10/22/2018 - 14:08

Gel? Nějaký léčivý? Mě praskají koutky teda hlavně když jsem dlouho na větru.

Verča (neověřeno) | Čt, 10/25/2018 - 11:23

Vyzkouším. Trpím na to od mala, ale je období, kdy se to opradu nedá. Rty bolí a hlavně venku při chladnu nepříjemné. Díky za dobré doporučení!

Další zajímavé články

Jak využít rybíz černý pro zdraví
Jak využít rybíz černý pro zdraví | rady a tipy. Rybíz černý (a stejně tak i další druhy rybízu) patří mezi keře, jejichž plody jsou velmi zdravé…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.