Přejít k hlavnímu obsahu

Jak napsat motivační dopis | návod

Jak napsat motivační dopis | návod

Jak napsat motivační dopis | návod. Ucházíte se o zaměstnání nebo máte zájem o studium na vysoké škole? Nezapomeňte ke svému životopisu připojit také motivační dopis. I když ho někteří zaměstnavatelé neuvádějí v podmínkách přijímacího řízení, dobře napsaný dopis vám určitě pomůže. Co všechno má motivační dopis obsahovat? Server JakTak.cz vám přináší stručného průvodce.

Diskuze k článku

Přidat komentář

s těmito vzory životopisů nesouhlasím. Vypadají na první pohled přehledně a zajímavě, avšak zkušený presonalista vidí, že text je zbytečně roztažený, tudíž se vejde málo informací (každý řádek v životopisu je drahocený, proto neplýtvejme místem a snažme se ho maximálně využít). Další věc jsou nesmyslné hvězdičky místo přesného popisu vašich znalostí např. v cizím jazyce či jiných dovednostech.

webi | Pá, 10/02/2009 - 23:53

Vzorový motivační dopis je na mě moc dlouhý. Přečetla bych si maximálně první dva odstavce. To ostatní bych neodčetla a přešla bych rovnou k přečtení životopisu.

Myška78 (neověřeno) | Pá, 09/28/2018 - 22:13

Moc díky za návod! Spousta lidí si myslí, že je klíčem jenom správně napsaný životopis, ale motivační dopis hraje taky dost velkou roli. Já poslala asi dvacet žádostí a ozvala se mi jen hrstka lidí, ale když jsem vylepšila motivační, tak se karta hned obrátila a já byla do dvou týdnů zase zaměstnaná. :)

Přeslička (neověřeno) | So, 11/02/2013 - 22:21

Pokud mohu ještě doporučit, kromě motivačního dopisu, bych doporučil jako personalista službu http://www.ceevee.cz . Tato služba vám ušetří čas s přípravou strukturovaného životopisu a CV vzory vypadají opravdu profesionálně. Vzory jsou zde http://www.ceevee.cz/vzory.html

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.