Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o pokožku těla | rady

15. Prosinec 2019
Jak pečovat o pokožku těla | rady

Jak pečovat o pokožku těla | rady. Pokožka chrání naše tělo před působením vnějších vlivů. Neměli bychom tedy péči o ni zanedbávat. Hlavně v letních a zimních měsících je naše kůže vystavována silnému slunci a mrazům, proto je potřeba v těchto obdobích starost zesílit. Je třeba dávat pozor i na různá kožní onemocnění, která se v dnešní době vyskytují. Jsou velmi nepříjemná a jejich léčba je většinou dlouhodobá.

1

Základem je hydratace pokožky. Používejte tělová mléka či krémy pravidelně po osprchování. Kůže bude na dotyk jemná a hebká. Jestliže vás trápí suchá pokožka, tak aplikujte výrobky určené přímo pro ni.

2

Naše kůže se pravidelně odlupuje, aby udělala místo novým buňkám. Nejvíce je tento jev viditelný na hlavě, kde je velmi nežádoucí a nazývá se lupy. Tomuto procesu můžete napomoci, jestliže budete při sprchování využívat peelingové gely, které pokožku obrousí a zbaví ji starých buněk. Při promasírování dochází také k lepšímu prokrvení.

3

V letních měsících nezapomínejte na patřičnou ochranu před sluncem pomocí opalovacích krémů či olejů. Zabraňují spálení pokožky. Po každém slunění nanášejte mléko po opalování. Zklidní podrážděnou pokožku a zachová dlouhodobé opálení.

4

V zimě je potřeba chránit kůži před mrazem. Dochází k vysoušení pokožky, a proto je nutné ji mnohem více hydratovat. Používejte tedy spolehlivé krémy.

5

Zvláštní péči musíte věnovat zejména obličeji, jelikož ten je před nepříznivými vlivy nejméně chráněn. V létě používejte sluneční brýle, protože mračení se před sluncem způsobuje mnoho vrásek. Vybírejte si pečlivě ošetřující krém, který je určen přesně pro váš typ pokožky. Hlavně ženy by neměly zapomínat na pravidelné návštěvy kosmetiček.

6

Při podezření na nějaké kožní onemocnění (bradavice, ekzém a jiné) vyhledejte kožního lékaře, který vám pomůže problém vyřešit.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na atopickou pokožku | rady a tipy
Jak na atopickou pokožku | rady a tipy
Jak na atopickou pokožku | rady a tipy. Jestli někdo ví, jaké je zažívat tak úporné svědění, že by člověk vyskočil z kůže, pak je to právě atopik. Drá…
Jak se starat o pokožku po holení | rady
Jak se starat o pokožku po holení | rady
Jak se starat o pokožku po holení | rady. Naše citlivá pokožka má tendenci bránit se všem zásahům zvenčí a holení pro ni není zrovna příjemná záležito…
Jak se zbavit lupů ve vlasech
Jak se zbavit lupů ve vlasech
Zbavit se lupů ve vlasech není vůbec jednoduché, to potvrdí každý, kdo se s tímto kožním problémem potýká. Lupy a jejich příčina? Příčinu můžete hleda…
Jak vyrobit domácí krém | tipy a rady pro výrobu domácích krémů
Jak vyrobit domácí krém
Jak vyrobit domácí krém | tipy a rady pro výrobu domácích krémů. Na trhu je široká škála kosmetických přípravků pro ošetření pleti. Nejen pleťové mask…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.