Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pěstovat bylinky doma

Pěstování bylinek doma je fantastickou věcí, zvlášť pokud si člověk rád vaří. Zvolíme speciální hnojivo určené pro pěstování bylinek. Univerzální hnojivo totiž není pro pěstování bylinek vhodné. Můžeme pěstovat například bazalku, kopr, koriandr nebo majoránku, vše v kuchyni rozhodně upotřebíme. A navíc to jsou bylinky vhodné k pěstování doma v květináči na balkóně nebo v truhlíku za oknem na parapetu. Tady je pár tipů na pěstování bylinek doma.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Dobrý den, pane Michale. Váš nápad na pěstování bylinek doma podzářivkou mi nepřipadá příliš vhodný. Myslím, že lepší je pěstovat bylinky za oknem.

Michal S. (neověřeno) | Po, 12/03/2012 - 20:06

Ideální je zasadit bylinky do hydroponie a dosvítit třeba zářivkou při zimní tmě. Dost vědí o tomto problému v jednom obchodu kde pěstují veškeré bylinky a zeleninu přímo v obchodě na ukázku.

Další zajímavé články

Jak doma pěstovat zelené koření | rady
Jak doma pěstovat zelené koření | rady. V zeleném koření spatřovali naši předkové především zjara záruku dobrého zdraví. I když nás už netrápí jarní ú…
Jak uchovat zelené bylinky na zimu
Uchovávání bylinek | způsoby. Bylinky z dovozu jsou na trhu k dostání celoročně. Cena je vysoká a chuť a vůně mnohdy neodpovídá tomu, na co jsme zvykl…