Přejít k hlavnímu obsahu

Jak postupovat při ztrátě přístupových údajů do datové schránky

18. Červen 2011

Jestliže jste zapomněli nebo ztratili přístupové údaje do vaší datové schránky, urychleně jednejte a postupujte podle následujícího návodu.

1

Navštivte kontaktní místo zvané CzechPoint (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál). Ten naleznete na poště a usnadní vám komunikaci se státem.

2

U přepážky CzechPointu požádejte o zneplatnění původních přístupových hesel do datové schránky a požádejte o nové. Tím zabráníte, aby se do vaší datové schránky dostala neoprávněná osoba.

3

Poprvé je vystavení nových přístupových hesel zdarma. Zpoplatněno je pouze opětovné vydání přístupových údajů k datové schránce během 3 let, připravte si částku 200 Kč.

4

Nové přístupové údaje obdržíte dílem na místě a dílem vám budou zaslány formou aktivačního odkazu do vaší emailové schránky.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak na přihlášení do datové schránky
Pro přihlášení do datové schránky potřebujete přístupové přihlašovací údaje. Ty jste obdrželi v obálce se žlutým pruhem. Při prvním přihlášení do dato…
Obrázek není k dispozici
Jak se přihlásit do datové schránky
Datová schránka a přihlášení (vstup) do datové schránky. Datová schránka, založená Ministerstvem vnitra, je nástrojem, který každý den usnadňuje komun…
Obrázek není k dispozici
Jak si založit email
Emailová schránka je v dnešní době absolutním základem identity, bez kterého si běžný život nelze představit. Na email nám mohou chodit složenky, fakt…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.