Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat příznaky a léčit angínu | rady

Jak poznat příznaky a léčit angínu | rady

Jak poznat příznaky a léčit angínu | rady. Angína je vlastně lehčí nebo těžší zánět mandlí. Příčin vzniku angíny však může být mnoho, rozhodně jde o onemocnění, které by pacient měl konzultovat s lékařem a případná domácí léčba by měla mít vlastně jen podpůrný charakter. Angína je totiž onemocnění bakteriálního původu, ale nezřídka se setkáme s původcem virovým, ba dokonce i mykotickým, to třeba u lidí, kteří se léčí imunosupresivy. Angína se šíří kapénkovou infekcí, tedy vzduchem. Inkubační doba se pohybuje mezi jedním až třemi dny, ale někdy se angína hlásí jako nachlazení rýmou, únavou apod., ale někdy se její počátek dá určit takřka na vteřiny, tedy časem, kdy začne bolet v krku.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Radka Klapáčová (neověřeno) | Čt, 02/04/2016 - 16:35

Tak já na začínající bolest v krku ihned používám cucací pastilky, které mi většinou pomůžou, protože si nemůžu dovolit být nemocná a vzít si volno.. :( vyzkoušela jsem jich hodně, ale až Herbalmedy medical mě mile překvapily.. ta jejich bylinná chuť je super - druh pastilek se trošku liší v bylinách.. takže ideál... ty na krk jsou s jitrocelem a mateřídouškou..takže skvělá chuť a navíc nestojí majlant :-)

Luba (neověřeno) | Čt, 06/02/2016 - 12:20

Angínu jsem měl během roku asi 4x. Vždycky to bylo stejné. Teploty, bolesti při polykání, oteklé dásně, návštěva doktora, antibiotika, neschopenka. Projížděl jsem diskuze o angínách a hledal pomoc. Pak jsem se na pár diskuzích dočetl o Bactoralu. Většinou to byla jen chvála. Zkusil jsem ho a ke chvále se přidávám. Moc mi pomohl. A možná mi zachránil i práci.

Igor (neověřeno) | St, 11/09/2016 - 09:26

S angínou, kterou jsem měl i několikrát do roka, mi hodně pomohlo užívání Bactoralu. Dal jsem na radu lékařky, vyzkoušel ho a neměnil bych.

Další zajímavé články

Jak bojovat proti lupům přírodní cestou
Jak bojovat proti lupům přírodní cestou
Jak bojovat proti lupům přírodní cestou | rady a tipy. Trápí Vás pokožka hlavy a vlasy plné lupů? Pokud se jich nemůžete zbavit používáním komerčních…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.