Přejít k hlavnímu obsahu

Jak bojovat proti alergii | jak se zbavit alergie přírodní cestou

Jak bojovat proti alergii | jak se zbavit alergie přírodní cestou

Jak bojovat proti alergii | jak se zbavit alergie přírodní cestou. Běžné léky předepisované proti alergiím bohužel neléčí prvotní příčinu vzniku alergie, pouze zmírňují její projevy. S pomocí úpravy životního stylu zkombinované s očistou organismu, užíváním bylin a třeba i aromaterapií, můžete dosáhnout mnohem lepších výsledků a alergií se klidně zbavit, pokud se nejedná o těžkou vrozenou formu alergie na určité potraviny. V našem článku naleznete rady, jak bojovat a zbavit se alergie přírodní cestou.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Alergie

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky běžně se vyskytující doma či v přírodě. Tyto alergeny (např. pyly, trávy, nejrůznější druhy potravin, hmyzí štípance, zvířecí srst, atd.) vyvolávají alergické projevy, jako je např. senná rýma, zánět spojivek, svědění a otoky očí, kopřivka, atopický ekzém, chronický kašel a další zdravotní problémy.

Hlavní příčinou alergie je poškozená funkce jater, sleziny, ledvin a střev, proto je nutné začít nejprve s úpravou jídelníčku a detoxikací těla. Určitě se vyhněte bílé mouce a nejlépe lepku obecně, cukru, mléku a mléčným výrobkům a také alkoholu. Snažte se omezit také příjem antibiotik a dalších chemických léků.

2

Vybrané druhy bylin účinných proti alergiím

Jaké bylinky a houby pomohou proti alergiím?

  • Ostropestřec mariánský – Tento známý bodlák představuje jeden z nejúčinnějších přírodních prostředků pro očistu a regeneraci jater. Navíc vám pomůže i při problémech se slezinou a přímá konzumace semínek pročistí střeva.
  • Smetanka lékařská – Smetanka neboli pampeliška (a zejména pak její kořen) také pomáhá při potížích se slezinou a příznivě ovlivňuje činnost jater a ledvin.
  • Pro zvýšení imunity využijte skvělých účinků třapatky nachové, rakytníku řešetlákového (ten navíc podporuje detoxikaci a posiluje játra) nebo listy (či tinktura z pupenů) černého rybízu.  
  • pročištění střev se hodí např. indické psyllium, lapacho či vilcacora.
  • Mezi bylinky s největšími protialergenními účinky patří kopřiva dvoudomá a již zmiňovaný černý rybíz. Z hub pak vybírejte především tinktury z penízovky sametonohé, žampionu mandlového či lesklokorky lesklé.
3

Éterické oleje

Z éterických olejů lze doporučit:

Éterický olej levandule (proti pylovým alergiím a na hmyzí štípance), tea tree (k potírání svědivé pokožky a k očistě vzduchu od alergenů), máta (ke snížení projevů alergické rýmy a kašle), citron (na praní prádla pro alergiky) a heřmánek modrý (má protialergenní a protizánětlivé účinky).

Tipy

Důležitý je také častý pobyt na čerstvém vzduchu a pravidelná pohybová aktivita.

Do jídelníčku je vhodné zařadit kustovnici čínskou, která posiluje obranyschopnost organismu a pomáhá proti alergiím.

Skvělé účinky proti nejrůznějším druhům alergií má konzumace i zevní aplikace oleje z černého kmínu.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak bojovat proti lupům přírodní cestou
Jak bojovat proti lupům přírodní cestou
Jak bojovat proti lupům přírodní cestou | rady a tipy. Trápí Vás pokožka hlavy a vlasy plné lupů? Pokud se jich nemůžete zbavit používáním komerčních…
Jak využít arganový olej | rady a tipy
Jak využít arganový olej | rady a tipy
Jak využít arganový olej | rady a tipy. Arganový olej je velmi luxusní a vzácný rostlinný olej používaný v gastronomii i v kosmetice. Lisuje se z plod…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.