Přejít k hlavnímu obsahu

Jak při změně dodavatele plynu nenaletět | rady

Jak při změně dodavatele plynu nenaletět | rady

Jak při změně dodavatele plynu nenaletět | rady. Ceny plynu stoupají do závratných výšin. Lidé jsou v tísnivé situaci a zvažují, co ještě by mohli udělat, aby nemuseli za plyn tolik platit. Této situace využívají pofidérní obchodníci prohlašující se za zaměstnance známých dodavatelských společností, kteří obchází domy s rádoby výhodnou nabídkou. Samotní dodavatelé však tvrdí, že nikoho takového nezaměstnávají. Odolat drilu obchodníků, který mnohdy hraničí s obtěžováním, není vůbec jednoduché. Pokud byste však podepsali smlouvu, dostanete se do problémů, jež vás místo výhod budou stát nemalé peníze. Dávejte si proto pozor, abyste při změně dodavatele plynu nenaletěli.

Co je potřeba

znalosti
počítač
online připojení
online kalkulačka
email

1

Podomní prodejci, kteří zastupují bůhví koho, chtějící honem rychle podepsat smlouvu mezi dveřmi, by ve vás měli probrat varovnou kontrolku. Takovým lidem je nejlepší vůbec neotvírat, či před nimi rázně bouchnout dveřmi. Na to, abyste změnili dodavatele, potřebujete v prvé řadě čas a možnost porovnat si reálné ceny plynu. Nikdy proto nepodepisujte smlouvu mezi dveřmi či na ulici!

2

Změna dodavatele plynu není nikterak složitá, avšak je celkem zásadní, protože může představovat úsporu, či ztrátu (to podle správnosti vaší volby) i několika tisíců korun. Rozhodujte se proto při změně dodavatele plynu s rozvahou.

3

Jednotlivé nabídky dodavatelů plynu na českém trhu máte možnost porovnat v jednotlivých dodavatelských pobočkách. V Česku v současné době působí na 38 funkčních dodavatelů plynu, přičemž většina z nich působí celorepublikově. Pokud byste je měli obejít osobně, máte tedy co dělat. Nikde však není zaručeno, že se také v záplavě informací neztratíte. Rozeznat tu hranici, kde jsou holá fakta a kde už jde o lobbing, nemusí být taktéž zrovna snadné.

4

Dodavatelé plynu se před zákazníky s nabídkami předhání, a toho vy můžete využít ve svůj prospěch. Změnit dodavatele plynu můžete zcela bez obav a bez poplatků jednou za půl roku.

5

Změnit dodavatele můžete přímo na pobočce, či prostřednictvím emailem. Při změně dodavatele plynu musíte dbát na správné načasování, protože některé smlouvy mají 30-denní výpovědní lhůtu a jiné zase určitý termín.

6

Levný plyn je velkým lákadlem, ale dříve, než se k něčemu upíšete, si zjistěte, jaké jsou obchodní podmínky. Vyvarujete se pak možnému zklamání, kdy je sice plyn nejlevnější, ale za pro vás nevýhodných podmínek.

7

Předejít zklamání a klamání vám mohou pomoci specializované servery, které se zaměřují na aktuální ceny plynu. Příkladem je Ušetřeno.cz nebo stránky Energetického regulačního úřadu. S pomocí jejich kalkulačky získáte snadno a rychle přehled o tom, zda máte doma skutečně nejlevnější plyn, či jestli případná nabídka jiného dodavatele je vskutku tak výhodná.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak snížit výdaje za plyn | rady
Jak snížit výdaje za plyn | rady
Jak snížit výdaje za plyn | rady. V době, kdy jsou naše peněženky státem drancovány, snažíme se ochránit každou korunku. Největší každoroční můrou býv…
http://www.energium.cz/nejlevnejsi-plyn
Jak nakupovat nejlevnější plyn | rady
Jak nakupovat nejlevnější plyn | rady. Bez zemního plynu se neobejde téměř žádná domácnost. Jsme tedy svým způsobem rukojmím, kterému nezbývá nic jiné…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.