Přejít k hlavnímu obsahu

Jak procestovat Neapol za 3 dny

07. Říjen 2019

Neapol je hlavním městem stejnojmenné provincie i celého regionu Kampánie.
Jednou z dominant kraje je sopka Vesuv, tyčící se nad Neapolí a okolím.
Neapol má velmi dlouhou, více než 3000 let starou historii. Není divu, že je v Neapoli velký počet historických památek a různých muzeí. Pokud vás láká poznat typické italské město, Neapol je tím pravým místem.

1

(1 den)

Vydejte se na nejznámější památky v blízkosti Neapole do města Herculaneum, Stabie a Pompeje, tam se dostanete z hlavního nádraží v Neapoli, kde se vypravují speciální vlaky pro tuto trasu. Po vyčerpávající prohlídce jeďte odpočívat do nejkrásnějšího města na pobřeží Sorrenta, odkud se Vám naskytne úžasný výhled na skalnaté město. Město je konečná zastávka této vlakové trasy.

2

(2 den)

Rozhodně se vyjdete na kouzelný ostrov Capri s azurově modrým mořem a krásnými plážemi, které jsou obklopeny útesy. Na Capri Vás dopraví trajekt, který vyplouvá každou půl hodinu z přístavu, poblíž pevnosti Castel Sant´Elmo. Prozkoumejte ostrov a odpočiňte si v některém z citrusových hájů, kterých se tu nachází opravdu požehnaně.

3

(3 den)

Tento den nechte na prohlídku města a na nákupy suvenýrů, které nejdete třeba v obrovském obchodě Pugnasecca. Doporučuji navštívit Castel dell´Ovo, z něhož jsou opravdu krásné fotky hory Vesuv, dále pevnost Castel Sant´Elmo, Neapolský dóm, katedrála San Gennaro a divadlo svatého Karla. Zakončete svou prohlídku v nějaké malebné pizzerii, s opravdu jedinečným pohledem na sopku Vesuv.

Kupte si slevové karty Arte Card na hlavním vlakovém nádraží, s touto kartou máte dopravu po celé Neapoli zdarma, dále vstupy do Pompejí, muzeí a mnoha jiných památek zdarma nebo přinejmenším nemalou slevu, která se jistě vyplatí.
Dále je výhodné koupit si celodenní jízdenku na ostrově Capri, pokud tento ostrov chcete opravdu poznat.
Do Pompejí si jistě vezměte pohodlnou obuv, jejich prohlídka zabere přinejmenším 3 hodiny.

Jako v každé jiné metropoli evropského města se objevují kapsáři a zlodějíčci, buďte opatrní na své věci a držte si je stále u těla.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Vatikán | rady
Jak poznat Vatikán | rady. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma, pokud i vaše cesta povede do Říma, tak vás čeká rozmanitý záži…
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy. Vidět Neapol a zemřít. Neapol je město jedinečných krás, kde ještě i dnes můžete pocítit a pozorovat něco ze starov…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.