Co je potřeba

Chuť

1

Začít již ve škole: Možná to zní už jako otřepané klišé, ale dávat pozor ve škole se opravdu vyplácí. Přestaňte hrát piškvorky a surfovat na internetu pod lavicí a věnujete více pozornosti přednášejícímu a pořádným zápiskům. Nespornou výhodou je, že když Vám něco není jasné, můžete se zeptat a vězte, že Vám to vyučující rád zodpoví a vysvětlí.

2

Najít si vhodné místo: Místo, kde se chcete učit, hraje taktéž důležitou roli. Pokud Vás doma neustále něco rozptyluje a vyrušuje, zkuste nějaké klidnější místo. Vhodné jsou studovny či knihovny, kde máte zároveň přístup ke studijním materiálům. V teplých dnech se dá krásně "šrotit" i v přírodě.

3

Dělejte pauzy: Vydržet se soustředit delší dobu je dost namáhavé a rychle Vás to unaví. Je proto lepší učit se v kratších blocích, třeba 45 minut a poté 10 minut odpočívat.

4

Jídlo: S prázdným žaludkem se toho člověk taktéž moc nenaučí, je proto lepší před začátkem něco málo sníst. Ale zase na druhou stranu by se člověk neměl přejíst. Trávení dokáže také pěkně utahat.

5

Čtení : Doporučuje se minimálně trojí čtení dané látky. Na poprvé text přečíst jen zběžně, na podruhé důkladně a podtrhávat a zvýrazňovat důležité pasáže. V třetím čtení a čteních následujících se zaměřit především na vybrané důležité pasáže.

6

Používat učebnice: Stažené zápisky jsou sice fajn, ale hodí se až v pozdějších fázích učení spíše k opakovaní. Výpisky jsou často jen heslovité a někdy může být dost složité pochopit celkový kontext. To je mnohem snazší, pokud se učíme z knih, kde jsou celé věty.

7

Zapamatování si: Každý z nás má proces zapamatovávání si ovlivněný rozličnými faktory. Někomu pomáhá při učení vypisování a podtrhávání, jinému hlasité přeříkávání. Zjistěte, co pomáhá Vám, a držte se toho.

8

Přezkoušení: Určitě není na škodu nechat se od někoho z dané látky vyzkoušet. Zjistíte, v čem máte ještě slabiny, a zároveň si procvičíte ústní projev.

9

Nestresujte se: Lepší výkon u zkoušky předvedete, pokud se nebudete zbytečně bát. Nemá cenu se zbytečně stresovat, zkuste se uklidnit a jít na zkoušku vyrovnaní. Nejen, že to bude lépe vypadat, ale i váš výkon bude daleko lepší.

Varování

Nehazardujte s různými prášky a prostředky podporující učení. Jejich nadměrné užívání Vám může způsobit vážné zdravotní problémy.

Klíčová slova

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.47059
Average: 4.5 (51 vote)