Přejít k hlavnímu obsahu

Jak koupit levně učebnice na střední školu?

11. Duben 2024
učebnice

Blíží se čas, kdy budeme své děti vypravovat do nových škol, ať už půjde o střední odborné školy, učiliště, střešní školy ekonomického rázu nebo třeba gymnázia. Nastane doba shánění učebnic pro prváky, ale také pro žáky vyšších ročníků. Jak nakoupit učebnice co nejlevněji to jde?

Učebnice a bazary knih

Na internetu můžeme najít nejrůznější bazary, ať už mají své konkrétní webové stránky, nebo např. prostřednictvím sociálních sítí a konkrétních prodejních skupin na nich. Ve fórech si lidé často vzájemně nabízí knížky pro celý ročník konkrétní školy.

Některé konkrétní školy umožňují žákům nabízet knížky z jednotlivých ročníků i na jejich FB stránkách. To velmi usnadní rodičům hledání.

Akční nabídky knihkupectví

Nezahálí ale ani knihkupectví. Vyplatí se sledovat až do začátku školního roku jejich nabídky, přičemž ty největší nabízí zpravidla po čas letních prázdnin skutečně zajímavé akce právě na školní pomůcky, včetně učebnic. Můžete tak ušetřit desítky procent.

Umístění poptávky na vývěsku do školy

Důmyslným krokem může být i informování se ve škole, zda je na chodbě či jinde možnost použití jejich vývěsky, na kterou umístíte váš inzerát s poptávkou po konkrétních knížkách nebo rovnou knížkách pro celý např. 1. ročník daného oboru. Spousta studentů tímto způsobem prodá všechny své knížky, které už nepotřebuje jednomu zájemci. Dá se tak dohodnout velmi zajímavá cena, mnohé seženete najednou.

Poptejte se mezi známými

Jestliže má v dané škole váš syn či dcera kamaráda nebo známého, můžete se zeptat i přes ně. Prostřednictvím známých a kamarádů se dá sehnat mnohé. I když se znají rodiče žáka, nebo znají přátele od rodičů žáka, vyplatí se spojit a na koupi knih se dohodnout.

Nové knihy pro střední školy jsou skutečně drahé. Vyplatí se jejich nákup v akčních nabídkách nebo přes bazar. Ušetříte stovky korun, i více, pokud máte dětí víc.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat střední školu | rady
Jak vybrat střední školu | rady
Jak vybrat střední školu | rady. Výběr střední školy bývá rozhodnutím, kde se střetává přání dětí a požadavky rodičů. Středních škol existuje velké mn…
Jak se zlepšit v učení | rady
Jak se zlepšit v učení | rady
Jak se zlepšit v učení | rady. Každý se v životě neustále učíme. Poznáváme nové věci, kultury i jazyky. Většina lidí si učení spojuje se školou a nemá…
Jak se efektivně učit
Jak se efektivně učit
Trávíte nad učebnicí už hodiny a máte pocit, že jste teprve začali? Čtete zápisky již po několikáté a přesto se Vám zdá, že o tomhle jste ještě nikdy…
Jak vybrat výbavu do školy | rady a tipy
Jak vybrat výbavu do školy | rady a tipy
Se začátkem nového školního roku přicházejí nové radosti, ale i starosti – například kolik bude stát vybavení pro děti prvňáčky? Podle průzkumů se výd…
Jak nevzdat studium cizího jazyka | rady
Jak nevzdat studium cizího jazyka | rady
Jak nevzdat studium cizího jazyka | rady. Také patříte k falešným začátečníkům, kteří pořád dokola začínají se studiem cizího jazyka, ale bez val…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.