Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se vyhnout manipulaci ve vztazích | návod

Jak se vyhnout manipulaci ve vztazích | návod. Narcismus, nedostatek sebevědomí, touha ovládat svoje okolí. To jsou vlastnosti, které za pozitivní nepovažuje snad nikdo z nás. Často bývají zdrojem, ze kterého prýští touha některých lidí po manipulaci s partnerem. Ať už jsou důvody manipulátora jakékoli, není důvod, proč by si to měl ten druhý nechat líbit. Často se ale stává, že skrz uměle vytvořený pocit viny a spleť intrik manipulovaná osoba ani nevidí, co se s ní děje. Nejdůležitější proto je manipulativní chování rozpoznat a zaujmout obranný postoj. Skutečná láska totiž není podmíněna plněním úkolů nebo oddaností a závislostí druhé osoby. Je to vzájemně podporující vztah založený na respektování hranic partnera bez toho, aby musel zdůvodňovat, proč trvá na jejich ctění.
Pojďme se tedy podívat na několik výroků, které často v této či zaobalenější podobě slouží k manipulaci s obětí, a jak na ně můžeme reagovat.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.