Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat agenturu pro program Work and Travel | rady

28. Listopad 2020
Jak si vybrat agenturu pro program Work and Travel

Jak si vybrat agenturu pro program Work and Travel | rady. Uvažujete o programu Work and Travel v USA? Program zájemcům umožňuje pracovat v USA po dobu 4 měsíců a poté měsíc cestovat a poznat krásy této země. Pokud se rozhodujete, ke které agentuře se zaregistrujete, zde je pár mých rad a informací. Česká agentura vám zajistí potřebné dokumenty a pomůže vám s hledáním práce, nebo vám ji sama nabídne na svých webových stránkách. Její povinnosti končí dnem vašeho příletu do USA. Od té chvíle budete odkázáni na spřátelenou agenturu v USA – Intrax, Council a jiné.

Co je potřeba

peníze

vízum J1

pojištění

dokumenty

letenka

1

Student Agency

Student Agency je spolehlivá agentura, nabízí dobré služby a úplné informace. Každý ovšem může mít jiné zkušenosti (má osobní zkušenost zahrnuje dobré i špatné okamžiky), nicméně nabídek práce je spousta, ať už se jedná o on-line nabídku pracovních míst, kdy pouze vyberete pozici, zaplatíte a jedete, nebo pokud jde o job-fairy, kdy můžete mluvit se svým budoucím zaměstnavatelem osobně nebo s ním komunikovat přes skype. Také si můžete najít práci sami a zaplatit poplatky pouze za registraci a pojištění po dobu vašeho pobytu v USA. Student Agency nabízí řadu přednášek o programu WAT, kde se můžete osobně setkat s bývalými účastníky programu. Agentura zajistí formuláře potřebné k vyřízení víza – jejich vyřízení trvá 4 - 6 týdnů. K dispozici máte koordinátorku. Ta vyřizuje vaše přání a potřeby. V neposlední řadě Student Agency poskytuje levnější variantu letenek do USA. Výhodou této agentury je i velký počet poboček, které můžete najít v každém větším městě Student Agency spolupracuje s Intrax a Council – partneři v USA. Pokud se jedná o cenu programu, zde jsou informace:

práci si najdu sám, plavčík = 670 USD

práci si najdu přes on-line nabídku = 950 USD

práci si najdu na job fairu = 950 USD

další výdaje = 140 USD vízum

kurýr 200 až 300 Kč

pojištění proti stornu cca 500 Kč

letenka 12000 - 22000 Kč

ubytovací deposit cca 100 USD

ubytování na prvních 14 dní

doprava z letiště

jídlo

telefonní karta v USA 15 USD

Student Agency Student Agency je spolehlivá agentura, nabízí dobré služby a úplné informace. Každý ovšem může mít jiné zkušenosti (má osobní zkušenost zahrnuje dobré i špatné okamžiky), nicméně nabídek práce je spousta, ať už se jedná o on-line nabídku pracovních míst, kdy pouze vyberete pozici, zaplatíte a jedete, nebo pokud jde o job-fairy, kdy můžete mluvit se svým budoucím zaměstnavatelem osobně nebo s ním komunikovat přes skype. Také si můžete najít práci sami a zaplatit poplatky pouze za registraci
2

Czech-Us

Czech-Us má velmi dobrý individuální přístup k jednotlivým účastníkům programu. Na webových stránkách si můžete projít jednotlivé recenze bývalých účastníků programu, které můžete kontaktovat s dotazy. Konečná cena programu zde závisí na registraci, čím dříve budete registrováni, tím bude konečný poplatek menší. Poplatky jsou rozčleněny na několik částí a jsou zobrazeny v různých měnách, což je velmi nepřehledné. Czech-Us spolupracuje se zahraničním partnerem CCI. Pokud se jedná o cenu programu, zde jsou informace:

za zprostředkování Czech-US = 2500 – 5500Kč

za zprostředkování CCI = 299 USD

další výdaje = zdravotní pojištění 1,25 EUR/den

SEVIS fee (formulář) 35 USD

vízum 140 USD

pojištění proti stornu 300 až 500 Kč

kurýr 200 až 300 Kč

(viz předchozí výdaje)

Czech-Us Czech-Us má velmi dobrý individuální přístup k jednotlivým účastníkům programu. Na webových stránkách si můžete projít jednotlivé recenze bývalých účastníků programu, které můžete kontaktovat s dotazy. Konečná cena programu zde závisí na registraci, čím dříve budete registrováni, tím bude konečný poplatek menší. Poplatky jsou rozčleněny na několik částí a jsou zobrazeny v různých měnách, což je velmi nepřehledné. Czech-Us spolupracuje se zahraničním partnerem CCI.
3

CoolAgent

CoolAgent je menší agentura zabývající se programy WAT a Aupair programem. V programu WAT jsou vám k dispozici dvě koordinátorky, které poskytují stejně kvalitní a bohaté informace jako Student Agency, ovšem je důležité se ptát a ujišťovat se nejen ohledně poplatků, ale také informací, které prezentují ve svých letáčcích a na webových stránkách. Informace mohou být zavádějící a nepřesné – tedy přesněji nalákat a pak teprve sdělit pravdu. Ujistěte se opravdu několikrát, kolik činí skutečné poplatky, než podepíšete smlouvu a zaplatíte. Vyhnete se tak nemilým následkům, které vás mohou čekat. Pokud se jedná o cenu programu, zde jsou informace:

práci si zajistím sám = 480 USD + 180 USD

pojištění práci mi zajistí agentura = 480 USD + 180 USD pojištění + 265 USD zajištění práce

další výdaje = 140 USD vízum

35 USD SEVIS fee

kurýr

letenka

ubytování

pojištění proti stornu cca 500 Kč, + (viz. předchozí výdaje)

CoolAgent CoolAgent je menší agentura zabývající se programy WAT a Aupair programem. V programu WAT jsou vám k dispozici dvě koordinátorky, které poskytují stejně kvalitní a bohaté informace jako Student Agency, ovšem je důležité se ptát a ujišťovat se nejen ohledně poplatků, ale také informací, které prezentují ve svých letáčcích a na webových stránkách. Informace mohou být zavádějící a nepřesné – tedy přesněji nalákat a pak teprve sdělit pravdu.
4

Studyline

Studyline nabízí pouze dvě varianty programu. A to, že si zajistíte práci sami, nebo si práci vyberete prostřednictvím job fairu. Tato agentura spolupracuje s CCI – partner v USA. Pokud se podíváte na jejich stránky, velmi přehledně se vám zobrazí jednotlivé poplatky, které je nutné uhradit zde v ČR, a poplatky, které na vás čekají po vycestování do USA. Pokud se jedná o cenu programu, zde jsou informace:

práci si zajistím sám = 550 USD

práci mi zajistí agentura = 865 USD

další výdaje = 140 USD vízum, 35 USD SEVIS Fee,

kurýr 200-300 Kč

registrační poplatek 500 Kč

pojištění proti stornu cca 200 až 300 Kč

letenka, ubytování + (viz předchozí výdaje)

Studyline Studyline nabízí pouze dvě varianty programu. A to, že si zajistíte práci sami, nebo si práci vyberete prostřednictvím job fairu. Tato agentura spolupracuje s CCI – partner v USA. Pokud se podíváte na jejich stránky, velmi přehledně se vám zobrazí jednotlivé poplatky, které je nutné uhradit zde v ČR, a poplatky, které na vás čekají po vycestování do USA. Pokud se jedná o cenu programu, zde jsou informace: práci si zajistím sám = 550 USD práci mi zajistí agentura = 865 USD další výdaje = 140
5

CCUSA

Společnost CCUSA je jedna z moderních agentur nabízejících zahraniční pracovní pobyty. Doporučuji pročíst důkladně jejich stránky, které poskytují velké množství informací o jednotlivých typech programu. Pokud se jedná o cenu programu, zde jsou informace:

varianta independent – práci si najdu sám = registrace 120 Eur + přijímací poplatek 305 Eur

varianta independent returnee – práci si zajistím sám, opakování programu = registrace 120 Eur + 245, 205 Eur

varianta Job fair = registrace 120 Eur + poplatek 580 Eur

varianta placement = registrace 120 Eur + poplatek 530 Eur

další výdaje = 140 USD vízum, 35 USD SEVIS fee, pojištění proti stornu, kurýr, letenka, depozit, ubytování + (viz předchozí výdaje)

CCUSA Společnost CCUSA je jedna z moderních agentur nabízejících zahraniční pracovní pobyty. Doporučuji pročíst důkladně jejich stránky, které poskytují velké množství informací o jednotlivých typech programu. Pokud se jedná o cenu programu, zde jsou informace: varianta independent – práci si najdu sám = registrace 120 Eur + přijímací poplatek 305 Eur varianta independent returnee – práci si zajistím sám, opakování programu = registrace 120 Eur + 245, 205 Eur varianta Job fair = registrace 120 Eur +

Tipy

Více informací a článků spojených s WAT programem můžete nalézt v následujících odkazech.

Varování

Pokud se chystáte odjet již začátkem května - je nutné uzavřít vaši přihlášku na webových stránkách agentur do 15.2. Vyřízení dokumentů trvá 4 až 6 týdnů (počítejte s 6 a více) a poté vyřízení víza na ambasádě (v jarních měsících bývá ambasáda velmi vytížená).

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak najít práci v zahraničí | tipy
Jak najít práci v zahraničí | tipy
Jak najít práci v zahraničí | tipy. Také nejste spokojeni s pracovní nabídkou, kterou vám nabízí naše republika? Není samozřejmě nutné zde přetrvávat.…
Jak si najít práci v zahraničí | rady
Jak si najít práci v zahraničí | rady
Jak si najít práci v zahraničí | rady. Češi stále častěji jezdí za prací do zahraničí. Volný pohyb zboží, kapitálu a osob v Evropské unii funguje na p…
Jak si užít New York | tipy
Jak si užít New York | tipy
Jak si užít New York | tipy. New York byl založen Nizozemci v roce 1625. V současné době je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. New Yor…
Jak se pojistit do zahraničí | rady
Jak se pojistit do zahraničí | rady
Jak se pojistit do zahraničí | rady. Češi během dovolené rádi cestují a poznávají nové místa. Ať už je to letní dovolená u moře, lyžování v Alpách, eu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.