Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat mateřskou školku

08. Září 2019

Státní školky jsou i několik let dopředu plné a díky tomu narůstá nabídka soukromých předškolních zařízení.Většina rodin volí školku, která je pokud možno blízko a hlavně tu, kam jsou ochotni dítě přijmout.

1

1. Co hledám : Hledám PŘEDŠKOLNÍ zařízení nebo kolektivní HLÍDÁNÍ dětí?

2

2. Je soukromá školka zapsaná v rejstříku škol Krajského úřadu? Pokud je, podléhá totiž nařízením jako běžné školky provozované obcí – hygienickým, vzdělávacím i jiným nařízením. Pokud ale ne, musíme se ptát, kdo a jak zaručuje kvalitu vzdělávání.

3

3. Má školka ucelený vzdělávací program? Školní vzdělávací program je veřejný dokument, který na základě tohoto - zákonem daného - Rámcově vzdělávacího programu školka vypracovává a který má přesně dané náležitosti. Musíme se ale také zamyslet nad tím, jaký je záměr určitých kroužků a zda tím školka sleduje konkrétní cíle - nebo zda pouze potřebuje naplnit denní program. Určitě neplatí dobrá školka = velké množství kroužků.

4

4. Uvažujete o cizojazyčné školce? Mělo by nás zajímat, zda jsou mezi učiteli rodilí mluvčí, pokud ano ,jaká je jejich kvalifikace. A další otázkou je, zda mají děti v cizojazyčné školce plnohodnotný předškolní program v angličtině nebo je hlavní náplní dne výuka angličtiny.

5

5. Atmosféra. Při návštěvě školky by nás také měla upoutat atmosféra. Jak na nás působí paní ředitelka / učitelka; hlavní je rozhlížet se kolem sebe. Podívat se na výzdobu školy, na dětský koutek. Čím se děti právě zabývají, co je na nástěnce, a zda jsou zde viditelné a srozumitelné informace pro rodiče.

Velmi vybírané školky - Dalton, Montessori, Waldorf

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak naučit dítě čistit si zuby | rady
Jak naučit dítě čistit si zuby | rady. Dětští zubaři si stěžují, že úroveň dětských zoubků je katastrofální. To, že za to může genetika je sice pěkné,…
Jak zvládnout výchovu kluka
Kluci jsou přece jen jiní než holčičky, a tak jejich výchova vyžaduje specifický přístup. Rady ocení tatínkové, ale především maminky. Výchova kluka v…
Jak správně vybrat trampolínu
Trendem dnešní doby začíná být trampolína. Povinnou součástí zahradní výbavy rodinného domu se stává tzv. trampoška. Děti i dospělí si z tohoto cvičeb…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.