Přejít k hlavnímu obsahu

Jak najít tvořivou zábavu pro děti v Praze | tipy

Jak najít tvořivou zábavu pro děti v Praze | tipy

Jak najít tvořivou zábavu pro děti v Praze | tipy. Existuje spousta známých i méně známých míst, kde se vaše děti můžou bavit, aniž by nějak zvlášť trpěla vaše peněženka. Někdy to jde dokonce i zadarmo, tak hurá ven.

1

Ladronka

Snadno dostupný park s okruhem pro kola a kolečkové brusle se kromě bruslení a ježdění na kole skvěle hodí k procházkám, lenošení na dece i hraní na hřišti. Zkuste si s sebou vzít třeba badminton nebo frisbee. Pokud chcete začít s kolečkovými bruslemi, v letních měsících si je můžete vypůjčit na místě. Z míst, kde se dá začít s bruslením, je Ladronka asi nejbezpečnější. Dráha je dobře značená, s upraveným povrchem. Nejsnáze se tam dostanete autobusem z Klamovky na zastávku Televizní věž.

2

Toulcův Dvůr

Pokud uvažujete nad tím, kam vzít děti do přírody a mezi zvířátka, tohle je to pravé místo. Toulcův Dvůr je ekologický areál se zvířecí farmou, která je volně přístupná každý den od 8 do 18 hodin. Kromě kontaktu se zvířaty se tu děti mohou zabavit v zájmových kroužcích nebo na seminářích, pravidelně se tu pořádá biojarmark. Děti si mohou na procházce areálem prohlédnout, jak vypadá mokřad, lužní les, pastvina, louka, a jiné přírodní útvary. Areál je dostupný např. z metra Skalka nebo Opatov autobusem na zastávku Toulcův Dvůr.

3

Paluba

Za symbolické vstupné nebo dokonce zdarma (pro děti do 15 let) si v tomto klubu deskových her můžete zahrát jednu nebo více karetních nebo deskových her a vyzkoušet si, jak vám to pálí nebo jak dobře umíte blafovat. V nabídce jich je opravdu nespočet, a to už pro děti od 3 let. Můžete klidně přijít celá rodina. Aktuální otevírací dobu vždy zkontrolujte na webu. Klub se nachází pár minut pěšky od metra Anděl v Lidické ulici. Pokud to máte na Anděl daleko, můžete vyzkoušet STOH – klub stolních her na Strahově.

4

Příměstské tábory

Pokud si o prázdninách nemůžete vzít dovolenou tak, jak byste chtěli, a zároveň nechcete nechat děti jen tak v betonové džungli, zkuste jeden z příměstských dětských táborů, ze kterých si děti vyzvedáváte každý večer. Alespoň nebudou doma samy, stráví nějaký čas venku v přírodě a najdou si nové kamarády.

5

Bobová dráha Prosek

Jedna jízda na této dráze vás přijde na pár desítek korun, ale ten zážitek se vám vyplatí. Dráha se dá zpomalit na vyhlídkovou rychlost, ale přesto bych ji doporučila spíše pro starší děti. Ratolesti starší 15 let určitě ocení lanovou skluzavku a lanovou dráhu. K dráze se dostanete autobusem z Proseka či Palmovky na zastávku Kelerka.

6

Lanová dráha na Petřín

Stará pražská klasika, kterou stojí za to vyzkoušet. Na jízdu tam i zpět můžete použít jízdenku na MHD, kromě té nepřestupní. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, vystupte na Nebozízku a udělejte si procházku nebo piknik. Lanovka jezdí z Újezda. Nahoře na Petříně se malé děti určitě vydovádí v zrcadlové síni.

7

DDM – Domy dětí a mládeže a kluby pro rodiče s dětmi

Určitě ve svém okolí nějaký najdete. Nabízejí celou řadu aktivit a zájmových kroužků od keramiky až po hudební nástroje a sport. Můžete vyzkoušet třeba Klub Klamovka, Centrum Slunečnice Černý Most, Klub Divadla Dobeška

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup. Existuje skupina lidí, která svíčky příliš nemusí a druhá skupina, která je doslova miluje. Gelová svíčka je s…
Jak na nordic walking | rady
Jak na nordic walking | rady
Jak na nordic walking | rady. Nordic walking k nám přišel ze severu, a tak se jí proto u nás někdy říká i Severská chůze. Proč její obliba narůstá? Je…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.