Přejít k hlavnímu obsahu

Jak spolehlivě oživit i zvýraznit jídelnu? Stačí koupit si správné jídelní židle

20. Červen 2024
jídelní židle

U jídelního stolu tráví většina z nás poměrně dost času. Během pracovního týdne zpravidla ráno a odpoledne či k večeru, během víkendů kdykoli během dne, zvláště pak, když máme malé děti. Aby se nám sedělo pohodlně, příjemně i bezpečně, je dobré mít k dispozici kvalitní jídelní židle vybrané s důrazem na náš styl i materiály, jež nám vyhovují.

Moderní jídelní židle

K dostání jsou krásné moderní jídelní židle, které můžeme vybírat v mnoha provedeních. I ti nejnáročnější si přijdou na své, ať už mají bydlení luxusní nebo tradiční. K moderním jídelním židlím řadíme např. polstrované modely potažené odolnou látkou s dřevěnou či kovovou konstrukcí. Pokud hledáte vzdušný typ židlí, můžete sáhnout po evergreenu v podobě dřevěné jídelní židle s jednoduchou dřevěnou opěrkou, ať už ji tvoří jedna ohýbaná opracovaná deska, nebo několik svislých šprušlí.

Moderní židle mohou být dřevěné, plastové, potažené látkou i kovové. U těch bez polstrování bychom měli myslet na podsedáky, aby nás židle při delším sezení nestudily.

Jídelní židle ve skandinávském stylu

Velmi oblíbený je dnes skandinávský styl, který se vyznačuje jednoduchostí až strohostí, výborně se kombinuje a hodí se do moderních i klasických příbytků. Jídelní židle skandinávský styl jsou k dostání v různých barvách i tvarech. Pokud máte rádi zmíněnou strohost, vsaďte na naprosto jednoduché dřevěné jídelní židle, které zaujmou svým tvarem. Výborným příkladem jsou např. dřevěné jídelní židle AMI, které najdete na iodesign.cz. K dostání zde jsou ve čtyřech barevných provedeních. I jídelní židle RODHAM ve třech různých barevných provedeních jsou elegantní, jednoduché, ovšem nepřehlédnutelné.

Designové jídelní židle

Chcete něco extra? Zajímavé jídelní židle, které budou v jídelně výrazné, ať už barvou, tvarem nebo použitými materiály? Pak se podívejte na designové jídelní židle a jejich bohatou nabídku. Neotřele působí např. jídelní židle v barvě koňaku. Luxusně a moderně vypadají všechny černé, šedé i antracitové modely. Pro rozzáření jídelny můžete použít i barevné typy židlí, např. růžové, bílé či světlounce béžové.

Při výběru jídelních židlí zvažte zejména materiál, např. takový, který se bude lehce čistit a udržovat i s malými dětmi, tvar, aby byly židle pohodlné i při delším sezení a styl, tedy, aby židle jako celek dotvářely váš domov.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

trezor na zeď
Jak vybrat domácí trezor?
Je velmi časté, že se nás samotné, nebo naše známé, sousedy či vzdálenější rodinu, pokusí někdo vykrást. Zvláště v době letních prázdnin a jiných…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.