Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat střešní krytinu při stavbě domu | rady

Jak vybrat střešní krytinu při stavbě domu | rady. Výběr střešní krytiny patří mezi důležitá životní rozhodnutí, jelikož střechu vybíráme obvykle pouze jednou za život. Výběr střešní krytiny vůbec nemusí být tak jednoduchý, jak se zdá. Vstupuje sem velké množství kritérií, kterých je třeba se při výběru držet. Obvykle se střecha vybírá, pokud se postaví nová stavba nebo tehdy, když se rekonstruuje starší zástavba, u které se vyměňuje střecha. Jak střešní krytinu vybrat? Jak vybrat střešní krytinu při stavbě domu?

Diskuze k článku

Přidat komentář

Karel V. (neověřeno) | So, 10/20/2018 - 06:02

Pěkné shrnutí. Se všemi body zcela souhlasím. Hlavně s tou váhou samotné krytiny. To v mém případě byla váha nové krytiny při rekonstrukci střechy asi to nejdůležitější kritérium. Původně jsem měl v plánu zvolit klasické pálené tašky, ale právě díky nízké váze u mě nakonec zvítězila lehká plechová střešní krytina.

Pavel Beránek (neověřeno) | Po, 10/29/2018 - 12:53

Ahoj, nemáte tu někdo náhodou zkušenost se střechou porostlou vegetací neboli tzv. zelenou střechou? Podle toho, co jsem četl, přináší taková zelená střecha spoustu výhod. Zajímalo by mě ale jestli s ní má někdo osobní zkušenost. Děkuji.

Další zajímavé články

Jak postavit plot | rady
Jak postavit plot | rady. Postavit plot můžete z různého materiálu. Posledním trendem jsou dřevěné ploty s betonovým vysokým základem a sloupky, nebo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.