Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyměnit vypínač osvětlení | postup

Jak vyměnit vypínač osvětlení | postup. Vypínače osvětlení v bytech jsou v podstatě dva, na jeden či dva obvody, odborně se říká jedno či dvoupólový. Při jedno obvodovém jde o jedno zapnutí žárovky nebo jiného zdroje světla, u dvou obvodového i to, že je svítidlo více žárovkové a je rozděleno tak, že může svítit jedna či druhé polovina nebo obě současně.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Tomáš Trkal (neověřeno) | Ne, 03/31/2019 - 09:08

Právě to s tou prasklou pružinkou ve vypínači se mi před pár dny stalo v obýváku. Všude v bytě mám ještě takové ty staré šedé vypínače, které najdete ve spoustě panelákových bytů. Vidím to tak, že se asi pustím do výměny všech, co v bytě mám, protože kdo ví jak dlouho ještě vydrží. Společně s nimi bych si mohl koupit i nová modernější bytová svítidla, protože ta, co mám doma by si už výměnu také zasloužila.

Radek Ekrt (neověřeno) | Út, 04/23/2019 - 01:38

Od té doby, co jsem si domů pořídil chytré osvětlení od Philipsu (mám na mysli ten jejich Hue systém) tak už klasické vypínače prakticky nepoužívám a osvětlení v celém domě ovládam hezky jednoduše přes telefon. Třeba v ložnici je to velmi praktické, protože když chce člověk zhasnout světlo, tak alespoň nemusí vstávat z postele. :-)

jira (neověřeno) | Čt, 08/27/2020 - 15:50

Radeji to svěřte odbornikovi. Nektere rady zde uvedene jsou velmi sverazne.

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak vhodně prostřít stůl
Jíme i očima. To znamená, že by pokrm měl na talíři vypadat lákavě. Ale hodně záleží i na tom, jak je stůl prostřený. K nejdůležitějším prvkům, které…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.