Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat ideální vypínač

Jak vybrat ideální vypínač

Vypínač je důležitou součást domu. Nejen, že vypíná a zapíná světla, ale tvoří i zajímavý designový prvek. Jistě nám dáte za pravdu, že ošklivým plastovým vypínačům známým z paneláků už dávno odzvonilo. Jaký vypínač ale vybrat, tak aby lahodil oku a zároveň plnil svůj účel? Máme pro vás několik tipů.

Co je potřeba

ochota nechat si poradit
čas

1

Jak vybrat ten vhodný

Ať už zařizujete byt v moderním stylu, nebo sháníte vybavení do barevného dětského pokoje, je důležité myslet i na drobnosti, jako jsou právě vypínače. Říká se, že ďábel tkví v detailech, a potvrzují to i bytoví designéři.

Do minimalistických interiérů se skvěle hodí vypínač jednoduchých tvarů, které svými čistými liniemi nebudou rušit výsledný pohled. Ze zvolených materiálů bývají oblíbené ty technické, jako jsou kov, beton a sklo. Chcete-li interiéru dodat ozvláštňující prvek, zkuste vypínač v kontrastní barvě – například černý či šedý. Zajímavou volbou pak jsou vypínače z matných materiálů, na kterých navíc nejsou vidět otisky prstů.

Do dětského pokojíčku se naopak skvěle hodí vypínače v jasných barvách. Můžete vsadit na kontrast (velice dobře vypadá například kombinace žluté s modrou nebo oranžové a zelené), či vypínač sladit se zbytkem místnosti. Nikdy nezapomínejte na bezpečnost a do zásuvek umístěte dětské pojistky.

2

Nechte si poradit od odborníků

Výběr vypínačů se může zdát jako maličkost, přitom je to důležitý prvek dotvářející atmosféru interiéru. Nevíte-li si při jeho koupi rady, obraťte se na odborníky. Zlínská společnost OBZOR spolupracuje při prodeji vypínačů s nejkvalitnějšími výrobci i bytovými designéry, takže o spokojenost s nákupem se nemusíte bát. Nakupujete zde přímo u výrobce a navíc je vám v případě jakýchkoliv dotazů k dispozici odborné poradenství.

Obzor, výrobní družstvo bylo založeno ve Zlíně v roce 1965. Firma se zaměřuje především na výrobu a distribuci drobných elektromechanických výrobků, dílů pro automobilový průmysl, kovových dílů, vstřikování plastů a výsek těsnění. V současné době má výrobní družstvo Obzor své závody ve Zlíně, Uherském Hradišti, Olomouci a Šumperku, ve kterých zaměstnává cca 300 pracovníků.

Tipy

Zkuste RETRO

Máte chuť na trochu extravagance? Zkuste netradiční vypínače v retro stylu, které zaručeně oživí každý interiér!
 

Vypínače z OBZORU můžete nakoupit zde: www.obzor.cz/eshop

 

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit gel na praní
Jak si vyrobit gel na praní
Domácí prací gel jistě potěší každého, kdo chce ušetřit nejen peníze, ale i životní prostředí. Tento ekologicky šetrný prací prostředek z mýdla a prac…
Jak vyměnit vypínač osvětlení | postup
Jak vyměnit vypínač osvětlení | postup
Jak vyměnit vypínač osvětlení | postup. Vypínače osvětlení v bytech jsou v podstatě dva, na jeden či dva obvody, odborně se říká jedno či dvoupólový.…
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak vyrobit věnec na hrob
Jak vyrobit věnec na hrob
Památka zesnulých, lidově dušičky, připadá na den 2. listopadu. První dušičky se slavily ve Francii v klášteře Benediktů v Cluny roku 998. Odtud se sv…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.